Yılbaşı Haberleri

yılbaşı haberleri ve güncel yılbaşı gelişmeleri, yılbaşı ile ilgili tüm video, yılbaşı fotoğrafları ve yılbaşı haberleri Milli İrade Gazetesi sitemizde


ESKİŞEHİR

Yılbaşı gecesi işlenen cinayetin şüphelilerini yakalayan polis ekipleri, 6 aydır kayıp olarak aranan şahsın cesedine de aynı şüphelilerin üzerinden ulaştı.

Ekonomideki kriz mahalle bakkallarındaki veresiye defterlerini katlarken, alım gücü düşen vatandaşlar yılbaşı alışverişine çıkamamaktan dert yanıyor.

Yılbaşı öncesi alışverişe çıkan vatandaşların en çok tercih ettiği adreslerden biri yine Tanınmış Helvacı oldu.

Taksi ücretlerine gelen yeni yıl zammı nedeniyle Eskişehir’de taksimetrelerini güncelletmesi gereken taksiciler uzun kuyruklar oluşturdu.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yılbaşı akşamını sağlıklı şekilde geçirebilmesi için gerçekleştirdikleri denetleme çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yılbaşı tatilini ve hafta sonunu fırsat bilen üniversite öğrencilerinden birçoğu memleketlerine dönmeyi tercih edince Anadolu Üniversitesi Kampüsü boş kaldı.

Yılbaşından önce alışveriş yapmak isteyen Eskişehirli bazı vatandaşlar soluğu çarşı bölgesindeki dükkanlarda aldı.

Odunpazarı Belediyesi tarafından kadınlar için düzenlenen yılbaşı kutlamaları ikinci gününde de devam etti.

Uğur Diker, "Yeni yılda kabak tatlısı yapmanın bolluk ve bereket getireceği inancı kabak satışlarını oldukça hızlandırdı." dedi.

Koray Arslan, “Yılbaşında dairelerimiz dolmak üzere. Yüzde 80 gibi bir doluluk oranımız var. Çok fazla talep oluştu." dedi.

 Kış turizminin en hareketli dönemi olan yılbaşı, otellerde doluluk oranını yüzde 100’e çıkarırken, vatandaşlar en çok kar yağan bölgeleri tercih...

Yılbaşında şehir ve yurt dışında olmak isteyenler vatandaşlar bu yıl daha çok Akdeniz Bölgesini Kıbrıs’ı Uludağ’ı tercih ediyor.