Eskişehir Kent Konseyi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu, Yeşilçam Filmlerinin unutulmaz sesi Belkıs Özener’in konuk sanatçı olarak katılımıyla düzenlediği “Yeşilçam Film Müzikleri” konseri ile hafızalardan silinmeyecek bir geceye imza attı. Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve dinleyiciler katıldı. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konser iki bölümden oluştu. Usta Şef Turan Engin yönetimindeki TSM Korosu ilk bölümde Rast eserler seslendirirken, ikinci bölümde Belkıs Özener ve oğlu Barkın Köksalan koroya eşlik etti.

GECEDE ZEYBEK SÜRPİZİ

Konserde Yeşilçam filmlerindeki unutulmaz şarkıları seslendiren Belkıs Özener, şarkılarını dinleyiciler ile birlikte söyledi. Yıllardır Eskişehir’e gelmek istediğini ifade eden Özener, böyle bir organizasyon düzenleyerek kendisine unutulmaz bir gece yaşattığı için Eskişehir Kent Konseyi’ne teşekkür etti.  İzmirli olduğunu söyleyen Özener, Fosfurlu Cevriyem adlı şarkısını seslendirirken, kendisine eşlik eden Avukat ve aynı zamanda profesyonel halk oyunları dansçısı Hüseyin Akçar ile zeybek oynadı. Daha sonra şarkılarını söylemeye izleyicilerin arasında devam eden Özener, Eskişehirliler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Konser sonunda Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Belkıs Özener gibi bir değeri ağırlamaktan onur duyduklarını belirterek, kendisine plaket takdim etti.

 BÜYÜKERŞEN’İ ZİYARET ETTİ

 Türk sinemasının unutulmaz kadın yıldızlarının filmlerinde şarkılarını seslendiren Belkıs Özener Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Yılmaz Büyükerşen’le bir araya gelen Belkıs Özener, Eskişehir’e uzun zamandır gelmeyi, Büyükerşen ile görüşmeyi çok arzu ettiğini ve şehri çok beğendiğini söyledi. Kurtuluş Müzesi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi olmak üzere Eskişehir’de çeşitli müzeleri ziyaret ettiğini ve şehri gezdiğini söyleyen Özener, Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’i bambaşka bir şehir yaptığını belirterek teşekkür etti. Yılmaz Büyükerşen ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “özellikle orta kuşak jenerasyon ve üzeri yaştakiler Türk filmlerindeki yıldızları sesleriyle sevdiler, beğendiler, hatta onlara aşık oldular.” dedi.