Bu kapsamda Fevzi Çakmak, Esentepe, Sütlüce, Yeşiltepe, Şirintepe, Batıkent ve Sazova mahallelerinde gerçekleştirilen geleneksel iftar sofralarında mahalle sakinleri bir araya geldi.  Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç iftar etkinliklerine katılarak vatandaşlarla selamlaştı ve hayırlı Ramazanlar diledi. Başkan Ataç, “Geleneksel sokak iftarlarımıza başladık. Hava koşullarının iyi olduğu her akşam bir mahallemizde olacağız eskisi gibi. Geçtiğimiz 2010 yılından bu yana iftar soframıza 660 bin kişi oturdu. Vatandaşlarla bu sofrada buluşmak çok güzel. Belki aylardır birbirini görmeyen insanlar bu sofrada buluşuyor. Hem bir sosyalleşme oluyor hem de dini ritüelimizi yerine getiriyoruz. İftar sofraları bu nedenle bizim için çok kıymetli” ifadelerini kullandı.

Masaları dolduran çok sayıda mahalle sakini de sokak iftarına katılmaktan ötürü duydukları memnuniyeti ifade ederek, Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.

Her akşam farklı mahallelerde gerçekleştirilen iftar programlarında Başkan Ataç’a Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de eşlik etti.