EKSİKLERİMİZİ GÖRDÜK

Eskişehirspor Teknik Direktörü Levent Kartop yaptığı açıklamada “Yoğun bir kamp dönemi geçirdik. Burada eksiklerimizi görme fırsatını bulduk. Oyuncularıma da teşekkür ediyorum. Büyük bir istek ve arzu ile kamp dönemi boyunca çalışmalarını gerçekleştirdiler. Bizim için verimli bir kamp dönemi oldu.

HIZLI BİR KENAR LAZIM

Şuan bizim için önemli olan 8 numara ve bir tane kenar oyuncusu transferi yapmak. İsmail Palta ile ipler kopunca o mevki boş kaldı. Bölgesel Amatör Ligde oyun sistemi ne kadar hızlıysanız ve ne kadar çok koşarsanız başarılı olursunuz. Bu yüzden iyi bir kenar oyuncusu almalıyız.

KATKI SAĞLAMALILAR

Kamp döneminde oynadığımız iki hazırlık karşılaşmasında da tüm eksiklerimizi gördük. İlk maçta genç oyunculara şans verdik. Ligdeki statü gereği 6 oyuncu kadroda bulundurmak zorundayız. 3 tane genç oynatma zorunluluğu var. Bu yüzden oyuna dahil edeceğimiz genç futbolcularında bize katkı sağlaması gerekiyor.

3-4 GENÇ ALACAĞIZ

Kontenjan olayı sahada tüm dengeleri bozan bir sistem. Bu yüzden genç oyuncularımızı görme şansımız oldu. Maliyetsiz ancak takıma koyduğumuzda bize katkı sağlayabilecek en az 3-4 tane genç futbolcu transferi yapmalıyız.

DETAYLI GÖRÜŞME

Ben takımdan önce Eskişehir’deyim. Yönetim kuruluna raporumuzu sunduk. Şimdi ise Başkanımız ile detaylı bir toplantı yaparak transfer konularını netleştireceğiz. Takımdan kendi istediği ile ayrılmak isteyen futbolcular da çıkabilir. Bu yüzden acele etmiyoruz. Detaylı yapacağımız toplantının ardından herşey netlik kazanacaktır.

KARAKTERLİ OYUNCU LAZIM

Kadroda 25 tecrübeli oyuncu bulundurarak sıkıntı yaşamak istemiyoruz. Kalan 12 maçımızda direk oynayacak, sonradan dahil olduğunda bize katkı sağlayacak futbolcularla yolumuza devam edeceğiz. Transfer konusunda da önceliğimiz karakterli futbolcu olacak. Bize sıkıntı çıkartmayacak karakteri düzgün isimlerle anlaşma yapacağız.

MALİYETLER ARTIYOR

Ancak şuan maliyetler çok yüksek. Söz konusu Eskişehirspor olunca futbolcularında fiyatları artıyor. Kulüpleri de ekstra bonservis bedeli çıkartarak fiyat konusunda artış yapıyorlar. Herkes Eskişehirspor’a gelmek istiyor ancak fiyat konusunda uçuyorlar” dedi.