SP İl Başkanı Yardımcısı Ramazan Kocaoğlu ve İlçe Başkan Yardımcısı Ensar Tuna ile beraberindeki ile yönetim kurulu üyeleri esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Tepebaşı ilçe Teşkilatı İl Başkanı Yardımcısı Ramazan Kocaoğlu ve Tepebaşı ilçe Başkan Yardımcısı Ensar Tuna ile beraberindeki ile yönetim kurulu üyeleri esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Gazi Yakup Satar Caddesi ve Bayat Pazarı’nda gerçekleşen ziyaretler esnaflar,  ağır maliyetler, faturalar ve vergi yükünden şikayet etti. Kontrol edilemeyen altın, döviz ve enflasyonun artık altından kalkamayacak vaziyete geldiğini dile getiren esnafın dükkanında müşteri olmaması dikkat çekti. Çoğu esnaf ya siftah yapamadığını ya da sadece siftah yaptığını söyledi. Özellikle pandemi sürecindeki tedbir ve yasaklar nedeniyle birikmiş kira borçları olduğunu dile getiren bir kısım esnaf, üzerlerindeki vergi yükünden de rahatsız olduğunu söyledi.

Kıyafet çalmaya motosiklet ile geldiler (VİDEO HABER) Kıyafet çalmaya motosiklet ile geldiler (VİDEO HABER)

Gazi Yakup Satar Caddesi üzerine yapılan tramvay hattının da kendilerini olumsuz etkilediğini söyleyen esnaflar, ‘‘Vatandaş aracı ile durup alışveriş yapamıyor. Şehrin dört bir yanını saran tramvay hattı zaten yan caddemiz olan Hasan Polatkan'da mevcutken bizim caddemize gerek var mıydı? Gerçekten çok mağdur durumdayız. Sonumuz ne olacak kimse bilmiyor’’ diye konuştu. Tuna ve Kocaoğlu, ‘‘Girdiğimiz hiç bir esnaf mutlu değil. Esnaflığın şiarından yüzünüz gülüyor. Birçoğunuz kan ağlıyor. Şükrederek az ile yetinmeye gayret ediyorsunuz. Ancak içinizden geçenleri çok iyi biliyoruz. Umudunuzu yitirmeyin. Bugün yaşanan sıkıntıların çaresi var. Çare Saadet Partisi’nde’’ şeklinde konuştu.