Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının düzenlediği 12. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 20-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Fiskobirlik 3 Müfettiş Yardımcısı alıyor Fiskobirlik 3 Müfettiş Yardımcısı alıyor

Festival boyunca dördü açık hava olmak üzere 6 farklı mekân ve sahnede birçok gösteri, müzik dinletisi ve oyun sahnelendi, atölyeler ve sergiler gerçekleştirildi. Şehir Tiyatrolarının yanı sıra Türkiye’den 6 farklı topluluk ve İtalya, İran, Almanya, İngiltere,  Bulgaristan, Japonya, İspanya ve Fransa’dan gelen misafir topluluklar, müzik dinletileri ve atölyelerle birlikte toplam 45 farklı etkinliği çocuklar ve gençlerle buluşturdu. 

 GÖZLEMCİLERDEN TAM NOT

 Yaklaşık on bin kişinin salonları ve kent merkezinde belirlenen etkinlik alanlarını doldurduğu festival, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatrolarının birlikte yer aldığı “Küçük Prens” adlı senfonik öykü gösterimi ile sona erdi.  Eskişehirlilerin ve özellikle de çocukların büyük beğenisi ile sona eren festival, İstanbul, Ankara, İzmir ve Mardin’den festival için Eskişehir’e gelen basın mensupları ve gözlemcilerden de tam not aldı.