TBMM Genel Kurulu’nda, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu’nun, polis intiharlarının araştırılması için verdiği önerge, HDP’nin çekimser kaldığı oylamada AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi alıyor Yıldız Teknik Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi alıyor

İYİ Partili Kabukcuoğlu son 2 yılda en az 139 polisimizin intihara sürüklendiğinin altını çizerek, İngiltere'de yüz binde 9,5; Fransa'da ise yüz binde 14'tür olan polisler arasındaki intihar oranının ülkemizde yüz binde 17 olduğunu söyledi. Uzun mesailerin, ekonomik sıkıntıların, mobbingin, yıllık ve idari izinlerini kullanmaktaki sorunların, emniyet teşkilatındaki liyakatten uzak atamaların ve siyasi baskınların polisler üzerinde tahribat yarattığını söyleyen Kabukcuoğlu, “Polis intiharlarını siyaset üstü tutup, her yönüyle araştırılmalıyız. Bu intiharları, ruhsal hastalıklara bağlama kolaycılığına kaçmayıp, polislerimizin intihar vakalarının neden son bulmadığını ve bu intiharların sebeplerinin neler olduğunu açığa çıkarmalıyız. Hiç vakit kaybetmeden, gerekeli adımları belirleyip derhal yerine getirmeliyiz. Bu adımları atmak, Mersin’de yaşanan alçak terör saldırısında olduğu gibi, vatanı ve milleti için canını feda eden polislerimize boynumuzun borcudur.” dedi.