GENÇLERLE DEVAM ETSEYDİNİZ
Eskişehirli olan ve Eskişehirsporlu duruşuyla bilinen, futbol camiasının önde gelen figürlerinden Önder Özen Eskişehirspor'un Bölgesel Amatör Lig'e düşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Özen “Eskişehirspor’un küme düşmesi bende öfke duygusunu uyandırdı. Nedenlerine gelecek olursak, Eskişehirspor ilk defa düşmedi, ama ilk defa amatöre düştü. 1.devre bittiğinde transfer dönemi geldiğinde Eskişehirspor’un küme kalma umudu vardı. Takımın tamamı gencecik çocuklardan oluşan kadroyla mücadele edip 15 bin seyirciye oynuyordu. Muhtemelen o kadro devam etse düşmeyecekti ve ucu ucuna ligde kalacaktı.

BU YAPILIR MI?
Sonra transferi açmak için bir çok kişi hatır kredisini kullandı. Ben bile 1-2 oyuncuyu arayarak rica ettim. Benim yönetim kurulu ile hiçbir kontağım yok başkanını bile tanımam. Ama hatır kredisini kullanan çok isim oldu. Hatır kredileri tükendi, para kredileri tükendi. Dünya kadar oyuncu getirildi ve oynamaya başladı. Eskişehirspor düşmeyi bile yüzüne gözüne bulaştırdı, düşmeyi bile beceremediler. Keşke o çocuklarla düşseydiniz. Düşmek için dünya kadar adam aldınız. Bu yapılır mı?

KİMSE EŞOFMANLILARI SUÇLAMASIN
Gittiler sağdan soldan 30-35 yaşındaki adamları aldılar. O çocuklarla mücadele etseydiniz keşke. Eskişehirspor daha öncede 3.Lige düştü. Amatör kümeden oluşan kadrosuyla şampiyon oldu. Siz şehrin çocuklarıyla bile düşmeyi beceremediniz. Eskişehirspor sattığı oyuncularla bir çok para kazandı ve kimse bunun hesabını sormadı. Sakın futbolcuları ve antrenörleri suçlamaya kalkmasınlar. Eşofmanlıları kimse suçlamasın. Burada suçlu yöneticilerdir, yönetimlerdir. Kimse hesap sormadı ve bu duruma düşüldü” dedi.