Kırmızı Siyahlılar hem ligde hem profesyonel liglerde iç sahada son maçında farklı mağlup oldu. Koca çınar Bölgesel Amatör Lige düştü. Şimşekler Elazığspor’a 6-3’lük skorla mağlup ayrıldı. Kırmızı Siyahlıların golleri ise Onur Arı’dan (3) geldi.

3.LİGDE TUTUNAMADIK

Eskişehirspor için artık ne umut kaldı, ne de başka bir şey. Artık koskoca bir camia amatör kümeye düştü. Koskoca bir maça 3.Ligde dahi tutunamadı. Devre arasında açılan transfer yasağı ile Kırmızı Siyahlılarda ligde kalmak adına umut ışıkları yanmıştı. Ancak alınan futbolcularda Es Es’e fayda sağlamadı.

TARAFTAR ÖNÜNDE VEDA

Yönetim tarafından bu kadro bu sene ligde kalır, seneye şampiyonluğa oynarız deniliyordu. Kadroya bu kadar çok güveniliyordu. Ancak alınan futbolcular yönetim bu isteklerine de karşılık veremedi. Eskişehirspor 3.Lige vedası kendi evinde gerçekleşti. Kırmızı Siyahlılar son iç saha maçında Elazığspor’a yenilerek küme düştü.

MATEMATİKSEL OLARAK DA BİTTİ

Sahasında konuk ettiği Elazığspor karşılaşmasında mutlak galibiyete ihtiyacı olan ve kazanıp rakiplerinin puan kaybetmesini beklemeye çekilmesi gerekirken, ne yazık ki Şimşekler taraftarları önünde çıktıkları son maçta Elazığspor’a da mağlup oldu. Hal böyle olunca da ligin bitimine 1 hafta kala Eskişehirspor küme düştü.

BAL OLDUK

İstanbul takımlarına diz çöktüren, Avrupa arenalarında sahne alan Eskişehirspor artık amatör kümeye düştü. Ligde kalmayı başaramayan Eskişehirspor evinde aldığı son yenilgi ile bitime bir hafta kala küme düşerek Bölgesel Amatör Lige indi. Kırmızı şimşekler taraftarları önünde çıktığı son Elazığspor karşılaşmasından 6-3’lük skorla mağlup ayrıldı.

eskişehirspor-kümede

KADRO

Eskişehirspor: 3 - Elazığspor: 6

Hakemler: Muhammed Mehmetcan Söylemez, Mehmet Saldıraner, Mustafa Güçer

Eskişehirspor: Kayacan, Tufan, Ömer, İsmet, Bartu, Onur Bayramoğlu (Dk.46 Serdar) Tolga (Dk.60 Ayberk), Hamza (Dk76 Melih), Barış Memiş (Dk.60 Berkay), İlker (Dk.46 İsmail Haktan) Onur Arı

Elazığ: Yiğit, Muhammed, M.Ensar, Tevfik, Hakan, Emre (Dk.78 Eren), Hasan Ekici, Mesut, Salih, Ahmet, Fatih (Dk56 Ahmet),

Goller: Dk 6, 67,75 Onur Arı (Eskişehirspor) Dk 5,45+1 Mesut, Dk.34,80 Salih, Dk.59 Emre  Dk.90 Ahmet