VOLKAN DOĞAN’IN CEVABI YAPILAN İŞTEN DAHA DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Demokrat Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı olan ve geçmiş dönemlerde ilçe başkanlığı da yapmış Şükrü Ketenci pazar günü gündemi sarsan bir açıklama yaptı. AKP Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan’ın Odunpazarı Meclis Üyesi olduğu döneme ait elinde bir fatura olduğunu ve faturaya göre Doğan’ın kayınpederine ait olan şirketin Odunpazarı Belediyesine iş yaptığını iddia etti. Aslında iddia demeyelim zira Ketenci bu faturayı da basın mensupları ile paylaşarak resmen belgeledi.

Üstelik açıklamasını da son derece manidar bir mesajla noktaladı. Doğan’ı kasteden Ketenci, meclis üyesi iken bunu yapan, Belediye Başkanı olunca kim bilir? ne yapar dedi.

 

Ketenci’ye sonuna kadar katılıyorum. Mevzuat yani yasalara göre Başkan ve meclis üyeleri ile 1. dereceden yakınlarının belediye ile iş yapması, bu anlamda çalışma yürütmesi yasak olmasına rağmen Doğan’ın kayınpederi yani 1. dereceden yakını bu işi yapmış.

 

Daha da vahim olanı Doğan’ın bu işi savunması ve küçük bir iş diyerek bu konuyu pek de ciddiye almıyorum havasında açıklamaları.

 

Belediye Başkanlığına namzet olmuş bir ismin kafalarda soru işareti ya da acaba gibi kuşkulara rağmen buy işin arkasında durması ve buna bir hata gözüyle bakmaması bile bana göre yanlış ve puan kaybettirecek bir iş.

 

Öyleki yapılan işten daha düşündürücü olan Doğan ve çevresinin bu işe olan yaklaşımı.

 

Rakibi olan Kazım Kurt bunu yapmış olsaydı, eminim gazetesi ve danışmanları ile birlikte bu durumu günlerce, gecelerce manşetlerde, gittiği, gezdiği her yerde skandal olarak değerlendireceğine emin olduğum Doğan ve çevresinin madalyonun bu tarafına geçince ne var bunda havasına girmesi üzücü bir durum.

 

Basını objektif olmamakla, hatta çok çok ilerici ve hakaret derecesinde rüşvet almakla suçlayan bir ismin çevresindeki gazeteci danışmanları bu duruma ne diyor henüz bilmiyorum ama Doğan’a bunu söylettiren ve sürekli hata yaptıranın da onlar olduğunu düşünüyorum.

 

FETÖ’nün bankası olan Bank Asya’dan kredi çekilerek çok da ucuza satın alındığı iddia edilen tarla konusunda da Volkan Doğan ne var bunda diye bir eda takınmış ve bu iş ticari bir alışveriş demişti.

 

Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ile kendisi ve yakınlarının şirketlerinin yaptığı işler ve kesilen faturalar ile ilgili soru ve iddialara da bugüne kadar tek bir açıklama yapmayan Doğan’ın cevapsız bıraktığı bunca soruyu da düşünürsek, bence Doğan hiç zahmet edip cevap vermesin. Böylesi onun için daha hayırlı sanki.

 

Neyse seçime artık sayılı gün kaldı. Son 5 gün içinde bir mucize olmazsa Eskişehir’de bahar çiçeklerinin tomurcukları açmaya hazır ve nazır görünüyor. Bugüne kadar yanılmamış birisi olarak bu konuda da iddialıyım ve AKP’nin seçimden sonra bambaşka bir Eskişehir teşkilatı için şimdiden kolları sıvadığını düşünüyorum.

 

Bekleyip, göreceğiz bakalım. Haftaya bugün her şey belli olacak.

EN SON EKLENEN HABERLER

KTO Karatay Üniversitesi 2 öğretim üyesi alımı yapacak.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 45 öğretim üyesi alımı yapacak.

Kırklareli Üniversitesi 26 öğretim üyesi alımı yapacak

Eskişehir Sanayi Odası, “Avrupa Yeşil Mutabakatı (Green Deal)” konusunda önemli bir adım attı. “ESO Sürdürülebil...

Ruhsatsız iş yerlerinde korona virüs tedbirlerini hiçe sayarak kumar oynayan 144 kişiye idari para cezası uygulandı.

Tarım arazilerinde gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde 910 dekarlık alanda tarım faaliyetlerine başlayan Odunpazarı Belediyesi, sını...

Yukarı Çık