Kısa adı LÖSEV olan Lösemili Çocuklar Vakfı çocuk hastalara verdiği destek kadar yetişkin hastalara da yıl boyu destek veriyor.

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında bu destekler çok daha fazla anlam kazanıyor.

LÖSEV Ramazan ayı dolayısıyla çeşitli destek kampanyaları da düzenlemiş bulunuyor.

“Önce Çocuklar İyileşsin” adı verilen Ramazan çalışmaları kapsamında, daha çok ihtiyaç ve imkan sahibi insanımıza ulaşmak için LÖSEV çalışanları insan üstü bir gayret gösteriyorlar.

***

LÖSEV Eskişehir’i ele alırsak.
Meltem Durulgan ve Yasemin Durukan başta olmak üzere tüm LÖSEV çalışanları daha fazla hastaya ulaşmak için gerek Eskişehir’de gerekse çevre il ve ilçelerde özverili bir çalışma sergiliyorlar.

Bu Ramazan ayında da her türlü iletişim aracıyla daha fazla insana ulaşmak istiyorlar.

“Tüm çocuklar eşit doğar ve en iyi tedavilere eşit kavuşurlar” ilkesiyle çalışıyorlar, tamamen parasız tedavi sunuyorlar.

Ramazan Bayramı bağışlarıyla da yoğun bakımdan kan ve trombositine, yurt dışı ilaçlarından o ilaçları koyacakları buzdolabına kadar Lösemili çocukların ve ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Onların sadece hayatlarını kurtarmıyor, sosyal desteklerle de hayata bağlıyorlar.

Varlıklı ve yoksulun yardımlaşmasının pekiştirildiği bu ayda parasızlıktan tedavi olamayan lösemili çocuğa veya yoksun kanser hastasına nefes aldırmak ve ailesinin yüzünü güldürmenin en güzel ibadet olduğunu belirtiyorlar.

***

Ramazan’da ihtiyacı olan lösemili çocuklar ile yetişkin kanser hastalarına verilmek üzere , doğal ve sağlıklı markaların ürünleri ile hazırlanmış LÖSEV Gıda Paketleri var.

Bunları seçebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Bu yardımlar, yardımı yapan adına LÖSEV hastaneleri ve sayıları her geçen gün artan 50 bini aşkın hastaların evlerine kadar ulaştırılıyor.

İçinde duruma göre  düzenlenmiş, Acil Yardım Pakati, Orta Aile Paketi, Büyük Aile Paketi, mutlu Aile Paketi ve Sevgi Dolu Geniş Aile Paketleri var.

Fiyatları 106 TL ile 569 TL arasında değişiyor.

Tabi içindeki malzemeler de değişiyor.

***

LÖSEV’in bu Ramazan paketleri sadece Ramazan ayında değil yıl boyunca da dağıtılıyor.

Gıda dışındaki bağışlar da lösemili çocuklar ve kanser hastalarının banka hesaplarına nakit olarak yatırılıyor, parasız tedavileri ile insanca yaşam ihtiyaçları için Vakıf amaçları doğrultusunda değerlendiriliyor.

Eskişehir’de bağış ve katkı yapmak isteyenler için LÖSEV’in Hoşnudiye Mahallesi İskender Sokak No 5’te ofisi var.

Telefonu da 0 222 999 19 88

Şu notu da iletmek isterim.

LÖSEV’in Ramazan ayı gıda paketleri sadece lösemi ve kanser hastaları için, dışarıya satışları yok.