Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı kısa adıyla LÖSEV, yıl boyunca hastalara ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürüyor.

LÖSEV Et desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor.

Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak ya da LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden, hijyenik koşullarda, kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor.

Çünkü lösemili hastalar için et ve et ürünlerinin ne kadar önemli olduğu biliniyor.

***

Bu nedenle de Kurban Bayramlarında LÖSEV’e yapılan et bağışları önem taşıyor.

LÖSEV Eskişehir İl İrtibat Ofisi, geçtiğimiz günlerde Yunus Emre Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde LÖSEV’e kayıtlı hasta ve ailelerine et ve et ürünleri dağıtımını gerçekleştirdi.

LÖSEV et desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor.

Eskişehir’de yapılan et ve et ürünleri yardımında LÖSEV ‘e kayıtlı hasta ve ailelerine et ve et ürünleri sunuldu.

***

LÖSEV, sosyal destekler kapsamında vakfa kayıtlı ailelerini gönüllü uzman konuklarla buluşturmaya ediyor. Eskişehir’de gerçekleştirilen et dağıtımında, Uzm. Dyt. Öznur Selek gönüllü olarak ailelerle bir araya geldi ve “Kanser Tedavisi Sonrası Evde Beslenme” konulu eğitimi gerçekleştirerek ailelerin zorlu sürecine destek oldu. Özellikle doğru bilgi ihtiyacının yoğun ve önemli olduğu tedavi süreci, LÖSEV’in gönüllü uzmanlar eşliğinde sunduğu eğitim destekleri sayesinde ailelerin mücadelesini olumlu etkiliyor. Hasta ve hasta yakınlarının yalnız olmadıklarını bilmeleri, kendilerini geliştirmeleri ile aileler hayata daha sıkı bağlanıyor.

***

LÖSEV ’e kayıtlı hasta ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip, kırmızı et almakta zorlanan aileler. 

Kanser hastası yetişkinlerde de ekonomik yoksunluğun çok kritik seviyede olduğunu tespit eden LÖSEV, Kurban Bayramı döneminde aldığı vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak bağışlarını hem çocuk hem yetişkin tüm kayıtlı hastalarına ulaştırmaya kararlı.

Sadece Kurban Bayramlarında değil tabi, adak bağışları ya da gönüllü bağışlar da hastaların çok işine yarıyor.

Siz de kanser hastalığının maddi girdabındaysanız www.losev.org.tr adresinden ya da 0312 447 06 60 arayarak LÖSEV’e ulaşabilir ve tüm imkânlardan faydalanabilirsiniz. Siz de vekâleten kurban bağışınızı LÖSEV’e kolaylıkla yapabildiğiniz gibi yıl boyunca da adak bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.