Eskişehirspor’un 7 dönemdir açamadığı transfer tahtası nihayet geçtiğimiz günlerde açıldı ve birbiri ardına transferler de gerçekleşti.

Kötü ve beceriksiz yönetim sayesinde hiç de istenmediği bir yerde olan Eskişehirspor yaşanan bu gelişmeden sonra sportif başarıları da beraberinde getirerek, olması gereken yerde olur.

Şehrin en büyük marka değerlerinden olan Eskişehirspor bir anlamda karanlıktan aydınlığa doğru ilerliyor.

Bunda kimin emeği, katkısı, çalışması varsa teşekkürler.


***


Transfer tahtasının açılmasından hemen sonra ilk transfer atağa Eskişehir’in sevilen iş insanı ve kulübün eski başkanı Nebi Hatipoğlu’ndan geldi.

Tüm masraflarını kendisinin karşıladığı iki futbolcuyu takımın renklerine kattı.

Hatipoğlu transfer fitilini ateşledi ve arkasından diğer transferler geldi.

Bu gelişmeler ve heyecan Eskişehirspor’u çok farklı yerlere getirecektir, buna inancımız sonsuz.

Sportif başarılar elbette önce yönetim, sonra teknik heyet ve futbolculara ait olacaktır.

Yeni transferler en kısa sürede teknik heyetin yönetiminde birbirlerine uyum sağlayıp skor hedeflerini de gerçekleştirirler.

Takımın öncelikli amacı bu yıl ligde kalıp önümüzdeki sezonlar üst liglere tırmanmaktır.


***


Evet başta Trabzonspor dosyası olmak üzere bir çok dosya kapandı.

Bunun için Eskişehir alt yapı müteahhidi Alphan İnşaat Sahibi Ali İhsan Alkaş’a ayrıca teşekkür etmek gerekir.

Ama borçların tümü daha bitmedi.

Borçları bitirmek ve başka borçlar yapmamak lazım.

Bunun için de eski başkan Nebi Hatipoğlu’nun futbolcu imza töreninde bir önerisi oldu.

Umuyoruz bu öneriler dikkate alınır ve hayata geçirilir.


***


Neydi Hatipoğlu’nun önerisi.

“Ligde kalınca Eskişehirspor’un işi bitmiyor. Bugünü bir milat olarak kabul etmemiz gerekiyor. Eskişehirspor’un bagajı var. Geçmişten gelen borçların temizlenmesi gerek. Bu borçlar kapanıp kalıcı transfer tahtasının açılması gerekiyor.

Benim yönetime önerim. Onlarında kabul ettiği, daha önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in ve Ak Parti İl yönetiminin kabul ettiği ve önerdiği bir proje vardı. Bu projede imar sınırına yakın bazı tarlaların bende olabilirim, başka Eskişehirspor sevdalılarının Eskişehirspor’a bağışlaması ve bu arsalar üzerinden belediyelerin Eskişehirspor’a destek amaçlı imar çalışması yapması gerek.

20 dönüm, 50 dönüm belli bir arsa var mesela. Buralara inşaat yapıldığında değeri yüksek olan daireler olabilir. Benim söylediğim daha önce Galatasaray bunu yaptı. Riva’da örneklerini gördük. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bunu yapıyorsa bizim belediyemizde yapabilir. Beşiktaş’ta yaptı. Fenerbahçe’de yaptı. Topuk Yaylasına İmar verildi adam tesis yaptı. Bizim dediğimizde bu. Eskişehirspor’a imar planlaması içinde olan veya olmayan tarlaları bağışlasınlar. Ben taahhüt ediyorum. İlk veren ben olayım. Eskişehirspor’un üstüne olsun. Benim bir lira beklentim yok. Eskişehirspor’a hibe edelim. Belediyelerde imara açsınlar. Örnekleri var. Yasal olmayan bir durum yok.

Eskişehirspor’a imara açsınlar ve müteahhitte versinler. Yüzde elli. Yüzde kırkla versinler. 300 dairemi yapıldı. 150’si kulübün olur. 2 milyondan satsan 240 Milyon yapar. Eskişehirspor’un da borcu falan kalmaz. Eskişehirspor’a destek vereceksek, bundan daha iyi bir destek olmaz. Bu şekilde Eskişehirspor’un kurtuluşu olur.”


***


Herkes yaptıysa ve yapıyorsa, biz neden yapmayalım?