Bir davet salonunda gerçekleştirilen lansmana CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, Utku Çakırözer,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen,  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan da katıldı. Lansman toplantısında konuşan Kurt, ‘‘Yıllar içinde kazandığımız deneyim ve birikimle, Odunpazarı'nı daha mutlu, yaşanabilir, sosyal ve kapsayıcı bir kent haline getirmek için kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Üretiyor, değer katıyor; halkımızın refahını ve mutluluğunu en üst düzeye çıkarmak, kültürel zenginlikleri korumak ve çevreye duyarlılığı arttırmak amacıyla yürütülen çalışmalarda öncü bir rol üstleniyoruz. Katılımcı, sosyal, şeffaf, halkçı belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam ediyoruz’’ dedi.

‘ALZHEİMER MERKEZİ İNŞA EDECEĞİZ’

Projelerini açıklayan Kurt, ‘‘Odunpazarı’nı yeni, çevre dostu, modern bir belediye binasına kavuşturacağız. Yenidoğan Mahallemizde kamulaştırma, plan ve proje çalışmalarında sona gelinen belediye hizmet binasını en kısa sürede ilçemize kazandıracağız. Bölgemizde Alzheimer hastası vatandaşlarımızın ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak, sosyal hayata katılımını desteklemek amacıyla Vadişehir Mahallesi’ne Alzheimer Merkezi inşa edeceğiz. Konum itibariyle şehrin tam merkezinde önemli bir cazibe merkezi olan Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ni yerinde dönüştürecek, daha büyük kapasite ve modern bir görünümle kültür ve sanat kenti Eskişehir’e yakışır bir merkez haline getireceğiz. Mevcut Pazar Yerlerini dönüştürecek, haftanın sadece bir günü kullanılan alanlar olmaktan çıkarıp halkımızın her gün faydalanacağı yaşam ve kültür merkezleri haline getireceğiz’’ diye konuştu.

‘TEKSTİL ATÖLYESİ KAPASİTESİ ARTTIRILACAK’

Tekstil atölyesinin kapasitesini arttıracaklarını aktaran Kurt, ‘‘Atölyemizin kapasitesini artırarak daha çok kadına ulaşmayı hedeflediğimiz bu yeni dönem, “10 Üreten Kadından - 100 Üreten Kadına” sloganıyla, sadece bir üretim hikayesi değil, aynı zamanda bir dayanışma ve güçlenme hikayesi yazıyor. Odunpazarı Tarihi Bölge 103 Ada’da yeni müzeler ve cazibe merkezi oluşturacağız. Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’nin bulunduğu bölgede önemli bir dönüşüme imza atacağız. Odunpazarı Belediyesi ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu iş birliğiyle Kıravdan Mahallemize Otomobil Yarışları Pisti yapıyoruz.  Çocuklarımızın nitelikli eğitime kavuşmaları için var gücümüzle çalışmaya, Odunpazarı’na yeni kreşler kazandırmaya devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.