Europen Desteği ile yarışan Europen yelken takımı kaptanı Oytun Çalışlar kazandıkları kupaları Europen Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu’na takdim etti.

Europen Desteği ile yarışan Europen yelken takımı kaptanı Oytun Çalışlar bu yıl kazanmış oldukları kupaları Europen Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu’na takdim etti. Devam etmekte olan yarış sezonu ile ilgili hedeflerin konuşulduğu görüşmede 2022 sezonunda yeni yol haritası belirlendi.

europen-1

Anadolu Üniversitesi’nde hedef 3’üncü Lig Anadolu Üniversitesi’nde hedef 3’üncü Lig

Hedef yeni kupalar
23 Ekim’de başlayacak Marmaris Uluslararası yarış haftasına katılacak Europen Yelken Takımı Kaptanı Çalışlar, “Önümüzde 3 önemli yarış var, bu yarışlardan en iyi dereceyle dönüp Europen Yönetim Kurulu Başkanımız Nebi Hatipoğlu’na yeni kupalar armağan etmek istiyoruz” şeklinde konuştu. Hatipoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, yeni sezonda takıma başarılar diledi.

Uluslararası platformda düzenlenen ve yelkencilerin kıyasıya mücadele ettiği yarışlar 32 yıldır aralıksız düzenleniyor. Türkiye ve Doğu Akdeniz’in en yüksek katılımlı yelkenli yat yarışı, bugüne kadar yaklaşık 30 değişik ülkeden binlerce yelkenciyi konuk edecek. Bu yıl 10 farklı ülkeden, 1300 civarında yelkencinin 130 tekneyle katılması beklenen yarış, 23 Ekim Cumartesi günü başlayıp 29 Ekim Cuma günü son bulacak.