Hoşnudiye Mahallesi İsmet İnönü 1 Bulvarı no 131’de hizmet verecek Eskişehir KAYA MOTOR’un açılışına Vali Aksoy’un yanı sıra CHP Milletvekili Utku Çakırözer iş ve siyaset dünyasından çok sayıda ismin katılımı ile açıldı. Açılış konuşmasını yapan Eskişehir KAYA MOTOR’ un sahibi Atalay Kaya, “Bugün burada sadece yeni bir iş yerinin açılışı değil, bir yaşam merkezi kuruluyor. 1961 yılından bu yana otomotiv sektörünün yanı sıra, elektronik, mühendislik alanlarında ülkemize değer katmak için çalışıyoruz. Edindiğimiz bilgi ve tecrübe ile Eskişehir’de yeni sayfa açmanın heyecanını yaşıyor, KAYA MOTOR olarak motor satmanın ötesinde müşterilerimize benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyoruz. Motosiklet tutkunlarına en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Açıldığımız günden bu yana gösterilen güven ve destek bizleri mutlu etti. Eskişehir’in genç ve dinamik nüfusuna hitap eden etkinlikler düzenleyerek şehrin sosyal hayatına renk katmayı istiyoruz. Motosiklet tutkunlarını bir araya getirerek, sosyal sorumluluk projeleriyle Eskişehir’e katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Eskişehir KAYA MOTOR’ un ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Whatsapp Image 2024 06 01 At 16.06.45

‘Sektör 4 yılda çok büyüdü'
Kaya’nın ardından Doğan Trend Otomotivenel Müdürü Emre Acar’da açılışta bir konuşma yaptı. Acar, “Yaz mevsimin ilk gününde bu açılış yapmak çok manidar, çok memnunuz. Doğan Trend olarak toplam yedi markanın Türkiye temsilciliğini yapıyoruz. Eskişehir’in motosiklet ile buluşması çok eski ama bizim buluşmamız geç olsa da Kaya Ailesi ile karşılaşmamızla birlikte büyüyen iş ortaklığımız, burada ikinci durağında ülkemizin güzide şehri Eskişehir’de tekrar hayat buldu. Motosiklet sektörü son 4 sene içerisinde çok ciddi düzeyde büyüdü. 4 yıl önce 150 bin aracın satıldığı sektörde geçen yıl 1 milyon motosiklet müşterilerle buluştu. Bu sene bu rakamının 1 milyon 250 bine ulaşması bekleniyor. Biz de yatırımlarımızı hep doğru yerlerde gerçekleştirdik. Üretim için de geri sayım başladı. 6-7 ay içerisinde bu güzide markalardan iki tanesinin imalatına başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 06 01 At 16.06.45 (1)

‘Bereketli olsun’
Acar’ın sonrasında bir konuşmada CHP Milletvekili Utku Çakırözer yaptı. Çakırözer “Eskişehir’imize istihdam yapan, hemşerilerimizin doymasına iş, aş sağlayan sizlere çok teşekkür ediyorum. Doğan Grup’un Genel Müdürü’ne, Kaya Ailesi’ne teşekkür ediyorum. Bereketli olsun, hayırlı olsun. motosiklet çok popüler, sadece gençler değil kendini genç hisseden motorcuyuz diyen herkes arasında çok popüler. Motor alıp kullanacak olanlara da kazasız belasız, trafikte saygı içinde sevgi içinde yaşam diliyorum” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 06 01 At 16.06.45 (3)

‘Motosiklete ilgi artıyor’
Açılışta son konuşmayı Vali Hüseyin Aksoy yaptı. Aksoy, “Bu işletmenin benim için özel bir anlamı var. 2017-2020 yılları arasında Kocaeli Valiliği yaptım. Kocaeli’ndeki bir firmanın Eskişehir de böylesine bir yer açmasından çok büyük bir memnuniyet duydum. Yeni işyeri, yeni istihdam ve ekonomiye katkı demektir. Eskişehir’e yatırım yapan Kaya Ailesi’ne ve tüm yatırımcılara teşekkür ederim. Biraz önce bilgi aldım bu markalar ilk defa Eskişehir’e geliyor. Motosiklet konusunda ilgi artıyor. Şehirler büyüdükçe trafik sorunundan da kurtulmak adına motosiklet ve bisikleti tercih eden insanlar oluyor. Daha seri bir şekilde arzu ettikleri yerlere ulaşmak bakımından da önemli avantaj sağlıyor. Tutkusu olan insanlarımız da bunu tercih ediyor. Hayırlı uğurlu olsun bereketli olsun, tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların sonrasında kurdele kesimi ile işyerinin açılışı gerçekleştirildi.