Eskişehirspor son dereceye hayati ve kritik karşılaşmada Ağrı deplasmanından da puansız ayrıldı. Kırmızı Siyahlılar ligde kalma umutlarını her geçen hatta daha da azalttı.

İYİ BAŞLAYAMADIK

Ligde kalma adına puan kaybına tahammülü olmayan Eskişehirspor yine kazanamadı. Özellikle son 2 haftada yaşadığı puan kayıpları ile dibe demir atan Es Es kritik Ağrıspor karşılaşmasından da eli boş döndü. Şimşekler Ağrı karşılaşmasında maça iyi başlayamadı.

GERİDE GİRDİK

Mutlak galibiyet parolası ile çıkılan maçta Şimşekler dakika 32’de kalesinde gördüğü gole engel olamadı. Maçın ilk yarısı da bu skorla tamamlandı. Eskişehirspor maçın ikinci yarısına da istediği gibi başlayamadı. Skoru bir türlü değiştiremeyen Eskişehirspor yine kaybetti.

10 KİŞİ TAMAMLADIK

 Maçın ikinci yarısının başında ise tecrübeli futbolcu İsmail Haktan kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. İkinci yarıda etkili olamayan Şimşekler sahadan 1-0 mağlup ayrılarak haftayı yine puansız kapattı ve rakiplerinin de puan kaybettiği haftada Es Es eline gelen şansı da iyi değerlendiremedi.

AĞRI 1970: 1 - ESKİŞEHİRSPOR: 0

HAKEMLER: Talha Öztürk, Harun Günaydın, Berat Binbir. 

AĞRI 1970: Suphi, Ahmet Emre, Anıl, Aytaç Öden (Dk 64 Kuban), Emre, M. Mustafa (Dk 83 M Emin), Taner, Bilal, Burak, Muhammet Yılmaz (Dk 90+4Yasin), Eren (Dk 90+6 Kıraç)

ESKİŞEHİRSPOR: Kayacan, Tufan, Mehmet Taşçı, İsmet, Furkan Korkut (Dk 83 Berke), Yunus Emre, Tolga (Dk 46 Hamza) Melih (Dk 46 Barış Memiş) Onur Arı, İlker Sayan (Dk 76 Hasan Alp (Dk 90+3 Eray)), İsmail Haktan. 

GOLLER: Dk 32 Burak.

KIRMIZI KART: Dk 48 İsmail Haktan (ESKİŞEHİRSPOR)

Özümüze sahip çıkamadık Özümüze sahip çıkamadık

eskişehirspor-taraftar-12

Taraftar yine yalnız bırakmadı

Eskişehirspor taraftarları en uzak deplasmanlardan birisi olan Ağrı karşılaşmasında da takımlarını yalnız bırakmadılar. Ev sahibi Ağrıspor’un cezalı olmasından dolayı tribünlerde sadece Es Es taraftarları yer aldı. Takımın futbolu karşısında büyük üzüntü yaşayan ve alınan yenilgi ile kahrolan taraftarlar Eskişehir’e üzüntülü döndü.