Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Halk Merkezlerinin atölye katılımcıları fotoğrafçılığı öğrenerek ‘Kadrajda Odunpazarı’ isimli fotoğraf sergisi açtı.

Gözden kaçırmayın

Türkiye’de enerji hizmetleri alanında en yüksek skora ulaşıldı Türkiye’de enerji hizmetleri alanında en yüksek skora ulaşıldı

Hamamyolu’unda açılan fotoğraf sergisinde Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra Halk Merkezleri fotoğraf atölyesi katılımcıları ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Tamamı cep telefonuyla çekilen 140 fotoğrafın bulunduğu sergide 60’ı kadın 3’ü erkek toplamda 63 atölye katılımcısının fotoğrafları sergilendi. Fotoğraf Sergisinde konuşma yapan Başkan Kurt, “Odunpazarlı vatandaşlarımız her türlü sanat çalışmaları önemsiyor ve bunu da çevresine bulunduğu ortama anlatmaya çalışıyor. Halk Merkezlerimizdeki kadınlarımız boş zamanlarında anı değerlendirmek için öğrendikleri fotoğraf çekmeyi sanata dönüştürdüler. Hem onların objektifinden Eskişehir’e bakışı görüyoruz, hem Eskişehir’in değişik manzaralarını görüyoruz. Bu nedenle iki yönlü yararlı bir iş yapılıyor. Katılan tüm hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum. Bu eserleri Eskişehirliler izlesin görsün istiyorum. Çünkü halka bütünleşmediğimiz ve kaynaşmadığımız sürece bizim sosyal yardım işleri müdürlüğümüzün yaptığı faaliyetlerin çok yararı olmaz. Bu doğru işleri kamuoyunun önüne sunarak ortaya çıkardığımız zaman, umuyorum ki pek çok fotoğraf sanatçısı çıkacak bunların içinden. Odunpazarı Belediyesi bünyesinde bir Fotoğraf Müzemiz var, burada da fotoğraf atölyesi çalışmalarını sürdüreceğiz” dedi. Başkan Kurt konuşmasının ardından sergiyi gezerek, fotoğrafları tek tek inceledi. Fotoğrafları çeken katılımcılarıyla da sohbet eden Başkan Kurt, başarılı işlerinden dolayı tebrik etti.