Kadın sağlığı eğitimi Beylikova’da başladı

Ağustos ayında Çiftelerli kadınlara verilmeye başlayan kadın sağlığı eğitimleri, şimdi de Beylikovalı kadınlar için başladı.

GÜNCEL 21.09.2021 - 14:00 21.09.2021 - 14:03

Büyükşehir Belediyesi’nin 2013 yılında başlattığı ve bu güne kadar 35 ayrı gruba ve 1095 kadına verilen kadın sağlığı seminerleri ilçelerdeki kadınlarla buluşmaya devam ediyor. Ağustos ayında Çiftelerli kadınlara verilmeye başlayan kadın sağlığı eğitimleri, şimdi de Beylikovalı kadınlar için başladı.

Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından kadınlara yönelik koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi amacıyla ilçe kırsalında verilen eğitimler Beylikova’da başladı. Yedi hafta boyunca sürecek eğitimlerde temizlik ve beslenme, güvenli annelik, bedenimizi tanıyalım, kadın sağlığı sorunları, üreme sağlığı gibi konular anlatılarak kadını ve aileyi korumaya yönelik bilincin oluşturulması amaçlanıyor. Ev temizliğinde kullanılan malzemelerin doğru kullanımı konusunda da eğitim verilen kadınlara, evde bulunan doğal ve ekonomik malzemelerin kullanılması konularında tavsiyeler de verilecek.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@