MÜKEMMEL BAŞLADIK

2023-2024 sezonuna yeniden profesyonel liglere dönmek adına başlayan Eskişehirspor sezonun ilk yarısını da istediği gibi lider konum da tamamladı. 13 haftalık ilk yarı maratonunda 9 galibiyet, 2 beraberlik 2 yenilgi alırken, 29 puanla devreyi zirvede bitirdi.

HAVAYA GİRDİK

Sezonun ikinci yarısında da iyi bir başlangıç yağan Es Es erken havaya girdi. Kırmızı Siyahlılar ikinci yarıya Demirspor’u 6-0 yenip ikinci hafta ligden çekilen Kozlu takımını da 3-0 hükmen yenerken, 3. Hafta ise Yunusemrespor’u 5-0 mağlup edip, 3’de 3 yaparak ikinci yarıya başladı.

ÇÖKÜŞ BAŞLADI

Şimşekler ikinci yarının ilk 3 haftasının ardından çöküşe geçti. 17.haftada Başkent deplasmanında Sincan ile 1-1 kalan Siyah-Kırmızılı ekip, zorlu maçta Kaynaşlı takımını 2-1 yenerken, deplasmanda Gölbaşı’na 3-1 yenilip, evinde ise Kırşehir engelini 3 golle aşıp 3 puan almayı bildi.

3 MAÇTA 1 PUAN ÇIKTI

Eskişehirspor oynadığı son 3 haftada ise sadece 1 puan topladı. Alaplı deplasmanında 4-0’lık farklı yenilginin ardından, evinde Karadeniz Ereğli takımı ile 1-1 kalan Şimşekler son maçta ise lider Polatlı’ya tek golle mağlup olarak lige erken havlu attı.

KABUSA DÖNDÜ

Şampiyonluk hayali ile yola çıkan Eskişehirspor için sezon kabusa döndü. Son 7 hafta da 2 maçı kazanan Şimşekler 2 maçta beraberlik alırken, 3 maçı da kaybetti. 7 karşılaşma da sadece 8 puan alıp, 13 puan kaybeden Eskişehirspor kalan son 3 maçta formalite maçlara çıkacak.