Doğusundan, batısına

Kuzeyinden güneyine

Yaşlısı, genci, kadını, erkeği Cumhuriyet’in 99. Yıldönümünü yine büyük bir coşkuyla kutladık.

Bütün vatandaşlar Cumhuriyet’e olan bağlılıklarını gösterdi.

Önümüzdeki yıl çok daha büyük bir coşku olacaktır.

Çünkü Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü kutlayacağız.


***


Her yerleşim biriminde coşkulu vatandaşlarla kutladığımız Cumhuriyetin kuruluşu Eskişehir’de de Cumhuriyet kentine yakışır bir şekilde kutlandı.

Valilik, Belediyeler, Üniversiteler, çeşitli sivil toplum kuruluşları etkinlikler düzenleyerek bu coşkuya katkı verdi.

Porsuk Çayında düzenlenen fener alayında ise ayrı bir heyecan, ayrı bir coşku vardı.

Bütün Eskişehir sanki Porsuk çevresine toplanmıştı.

Eskişehirlilere hitap eden Başkan Büyükerşen, “Sevgili hemşehrilerim, güzel Eskişehir’im, Cumhuriyet sevdalısı, Atatürk’ün askerleri Eskişehirliler; Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyet sizsiniz, Cumhuriyet biziz, Atatürk’ün dediği gibi Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi. Türkiye’nin yarınları daha iyi olacaktır. Bunu asla unutmayın. Atatürk’ün emanet ettiği ülkemizi yüceltmeye devam edeceğiz. Büyük Atatürk sadece Cumhuriyet’i kurmadı, yaptığı devrimlerle de çok büyük bir miras bıraktı. Atatürk bu yönüyle de büyük bir devlet adamıdır. Eskişehir’e, Cumhuriyet’e sahip çıkan Eskişehirliler bu coşkunuz, bu heyecanınız ne kadar güzel. Sizlerle gurur duyuyorum. Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Cumhuriyetimiz nice yüz yıllara ulaşsın” dedi.


***


Başta Eskişehirliler olmak üzere, tüm Türkiye, Cumhuriyete karşı çıkanlara bir kez daha “inadına Cumhuriyet” diyerek bağlılıklarını gösterdiler.