Eskişehir Ticaret Odası tarafından düzenlenen Fashion Eskişehir - Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nın başvuru süreci rekor başvuruyla tamamlandı.

Eskişehir Ticaret Odası tarafından Ticaret Bakanlığı’nın desteği, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve ile TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun işbirliğiyle düzenlenen Fashion Eskişehir - Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nın başvuru süreci rekor başvuruyla tamamlandı.

Avrupa'nın aynası Eskişehir'den gidiyor Avrupa'nın aynası Eskişehir'den gidiyor

Eskişehir’de gelinlik, abiye ve kadın kıyafeti sektöründe faaliyet gösteren firmalara tasarım kültürünü kazandırmak amacıyla düzenlenen Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nda başvuru süreci sona erdi. 15 Ekim tarihinde biten ancak yoğun talep nedeniyle 20 Ekim gününe kadar uzatılan Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’na rekor seviyede başvuru yapıldı. Üç farklı kategoride gerçekleşecek yarışma için 340 kişi başvuru yaptı.

Türkiye’nin dört bir yanından başvuru yapıldı
Yarışma süreci hakkında değerlendirmede bulunan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türkiye’nin dört bir yanından genç modacıların ve tasarımcıların yarışmaya ilgi göstermesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Eskişehir’in ilk moda tasarım yarışmasını düzenlemenin heyecanını yaşadıklarını belirten Güler, yarışma ile Eskişehir’de gelinlik ve kadın kıyafeti üretimi yapan firmaların rekabetçi yanını güçlendirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

YARI FİNALİSTLER 1 KASIM’DA AÇIKLANACAK
Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nda her kategoride belirlenen yarı finalistlerin 1 Kasım 2021 tarihinde açıklanacağını belirten Güler, yarışmacıların tasarımlarını ETO üyesi firmalarda imal edeceğini söyledi. Bu sayede hem firmaların hem de tasarımcıların bir araya geleceğini belirten Güler, yarışmanın Eskişehir’in moda tasarım kültürüne ve tecrübesine katkı sağlayacağını dile getirdi.