Büyükşehir Belediyesi merkez dışındaki 12 ilçede başlattığı ve takdir toplayan ‘Hoş Geldin Eskişehirli Bebek’ ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

"Bir tekmede el uzatması gerekenler vuruyor" "Bir tekmede el uzatması gerekenler vuruyor"

Büyükşehir Belediyesi kent merkezi dışındaki 12 ilçede başlattığı ve vatandaşların da takdirini toplayan ‘Hoş Geldin Eskişehirli Bebekziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

Pandemi nedeniyle önlem amaçlı ev ziyaretleri gerçekleştirmeyen ekipler, Başkan Büyükerşen'in ebeveynlere mektubu ve bebek çantalarını kapıdan teslim ediyor. Büyükşehir Belediyesi kırsalda ilçeler ve bağlı mahallelerde yeni doğan bebek ziyaretlerine devam ediyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler son olarak Çifteler, Günyüzü, Sarıcakaya ve Sivrihisar ilçelerinde yeni bebeği olan anne-babaları ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in tebrik mektubu ile bebeklerin ihtiyaçları için hazırlanan bebek çantasını ailelere pandemi koşullarına uygun olarak ev ziyareti gerçekleştirmeden kapıdan hediye eden ekipler, ailelerden gelen talepler doğrultusunda ziyaretlerin devam edeceğini ifade ettiler.

Ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden vatandaşlar, yalnızca kötü günlerde değil, en mutlu günlerinde de kendilerini unutmayan Başkan Büyükerşen’e teşekkür ettiler.  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri kırsal ilçelerde ikamet eden ve yeni bebek sahibi olan ailelerin uygulamadan faydalanmak için 0222 21155 00 / 1374 üzerinden kendilerine ulaşmaları gerektiğini belirttiler.