Hatipoğlu TV 100’de katıldığı programda Moderatör Gürkan Hacır ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. AK Parti'ye geçişi ve seçim öncesinde Eskişehir'de yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda sorulan “seçimi kazanırsanız AK Parti’ye geçer misiniz” sorusuna da yanıt verdi.

Kendisinin İYİ Parti’den aday olduğunu o dönemde sorulan bu soru karşısında tabi ki “şu partiye, bu partiye geçerim" diye bir şey söylemenin söz konusu olmayacağını söyledi. Gelinen süreçte İYİ Parti’de Eskişehir’e hizmet edemeyeceğini gördüğünü ve AK Parti’ye geçtiğini ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği taktirde yapacağı işleri sıralayan Hatipoğlu, Eskişehir’in deprem kuşağında olduğunu ve risk altında bulunduğunu belirterek kentsel dönüşüme önem vereceklerini, trafik ve su sorununu mutlaka çözeceklerini belirtti.

Eskişehirspor konusuna da değinen Hatipoğlu, gençleri ilkokuldan başlayıp üniversiteye kadar futbol eğitimine tabi tutacak bir proje düşündüklerini, Eskişehir’de bir futbol şehri yaratacaklarını ifade etti. Yerel seçim sürecinde Eskişehir’in İstanbul’dan sonra konuşulan ikinci kent olduğunun da altını çizen Hatipoğlu, Eskişehirlilerin gönlüne girmiş bir kişi olarak seçimi kazanacağına inandığına vurgu yaptı.

Hatipoğlu programın sonunda bir çağrıda da bulunarak CHP’nin adayına

TV 100 ekranlarında karşılıklı program yapma çağrısında da bulundu. Hatipoğlu, “Ben seçimde kiminle ve hangi partiyle yarışacağıma bakmam. Ben koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren bir kişiyim. CHP’nin adayı kim olacaksa televizyon ekranlarında karşılıklı olarak program yapmak isterim. Eskişehir’in sorunlarını konuşmak isterim” dedi. Hatipoğlu’nun bu çağrısı moderatör Gürkan Hacır tarafından da ilgiyle karşılanarak, yıllardır unutulan bir geleneğin Eskişehir’den başlaması dileğinde bulundu.