Geçtiğimiz günü bazı açıklamalarda bulunan Hatipoğlu, seçim kampanya döneminde “Kimseyi açta açıkta bırakmayacağım” demişti. Hatipoğlu, bu sözünü de yerine getirmek için adım attı. İYİ Partili Hatipoğlu, iki aşevi açmak için harekete geçti.

İLKİ EMEK’E AÇILACAK
Hatipoğlu, önümüzdeki günlerde açmayı planladığı aşevleri için şöyle konuştu: “Biz özellikle Emek ve Gündoğdu mahallelerinde çok sıkıntılı aileler gördük ve orada da bir aşevine ihtiyaç olduğunu gördük. Şimdi biz bir dernek kurduk. Normalde dernek kurmadan böyle bir şey açamıyormuşsun bunu öğrendik. Ben milletvekili maaşımı bağışlayacağım. Milletvekili maaşına ihtiyacım yok. Ben vekillere örnek olmak durumuyla tüm maaşımı bu derneğe bağışlayacağım. Bu dernek kurulduktan sonra Gündoğdu ve Emek mahallesine bir tane aşevi açacağız.”

HASTALARA DA YARDIM EDECEK
“Bu aşevin şöyle bir görevi olacak Eskişehir’de sıkıntı yaşayan aileler maddi anlamda işte hastalar olabilir, evinden çıkamayanlar olabilir oraya bir de araç koyacağız evinden çıkamayanlarda hizmet verecek. Aynı zamanda bu derneği de uzun vadede büyütmek istiyorum. Mesela SMA hastaları var, işte bazı devletin karşılayamadı ameliyatlar var bunlara bağış toplayıp Eskişehir’de ihtiyacı olan ailelere, insanlara yardım etmek amaçlı kuruluyor bu dernek.”

HAYIRSEVERLERDEN BURAYA BAĞIŞ TOPLAYACAĞIM
“Bunu da Gündoğdu, Emek Mahallesi ilk etabı ondan sonra bir tane daha Çamlıca tarafında düşünüyoruz. Bunlarla birlikte benim maaşım bağışlanacak oraya ben Eskişehir’deki hayırseverlerden, Türkiye’deki arkadaşlarımdan hayırseverlerden buraya bağış toplayacağım bu bağışlarla yani çünkü benim milletvekili maaşım yetmez bu işin gidişine ama ben sembolik olarak maaşımı yattığı gün bu derneğe aktaracağım. İhtiyacı olmayan milletvekillerinin de böyle bir bağış bu derneğe yapabilirler. Mesela Jale Hanım bağışlayabilirler, işte Fatih Dönmez olabilir... Diğer milletvekillerine de buradan çağrı yapıyorum bu benim derneğime bütün milletvekilleri bağışlasın maaşlarını ne olacak o maaş için mi yapıyorlar milletvekilliğini. Çünkü gittiğimiz yerlerde gördük. Belediyeler bu işleri çok iyi yapıyor. Bizim belediyelerde aşevi sınırlı şehrin merkezinde bir aşevi var ama ihtiyaç kenar mahallelerde onun için Emek’ten başlayacağız.” Aşevi kompleksi içinde İletişim Ofisi olacağını da duyuran Hatipoğlu, belirli günlerde burada halkla yüz yüze görüşmeler yapacağını söyledi.