YAY BURCUNDA DOLUNAY

23Mayıs 2024 Perşembe günü saat 16.53 de Yay burcundaki 2 derece Ay ve İkizler burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana geliyor.

Dolunaylar bir doruk noktası ve bir duygu zamanıdır.

Yay burcu bilgi alanından, seyahatten, yeni toplantılardan ve tanıdıklardan sorumludur, bu nedenle Dolunay bu alanlarda sizin için pek çok şeyi vurgulayabilir. Gelecekteki yolunuzda artık sizinle alakalı olmayan bir şey sıfırlanabilir. Bazı projelerde ilişkilerde ve bağlantılarınızda cesurca ilerlemeye çalışın,eskiye tutunursanız yeniye geçiş daha zor olur sevgili dostlar.

Dolunay horoskopunda Aslan burcu yükseliyor. Yay burcundaki Ay, Plüton'a uyumlu bir şekilde deşarj olan İkizler burcundaki Güneş'e karşıt açı yapıyor. ⠀
Venüs-Jüpiter ile kavuşumda. Müzakereler, halk önünde konuşmalar başarılı olabilirler. Aşkın, flörtün, romantik randevuların da güzel geçeceği iki hafta değerlendirmekte fayda var.

Diğer taraftan Venüs Neptün ile altmışlık açı oluşturuyor. İdealleştirme, masallar ve hayalleri de ön plana çıkarabilir. Yaratıcılık için harika bir zaman, sinema, tiyatro, müzik dünyasına dalmak, önemli eserler çıkarmak içinde iyidir.

İş ve finans konularında bu yön kolayca arzulu düşüncelere yol açabilir, bu nedenle sezgilerinize daha fazla güvenmelisiniz. Yeni bir ilişkide, kendini kandırmaya ve pembe gözlüklerinetkisine yenik düşmemek önemlidir, böylece daha sonra hayal kırıklığı yaşanmaz sevgili dostlar.

Dolunay diğer burçlarla bilirlikte Yay, İkizler, Başak, Balık burçlarını daha fazla etkileyebilir.

 

Dolunay’ınburçlara etkisi;

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, fiziksel enerjinizin yanında zihinsel enerjinizde artıyor. Şimdiye kadar değişime direndiğiniz bir konuda zorunlu bir karar almanız gerekebilir. Bu dönem, din, felsefi ve inanç sisteminizi etkiyebilecek bir deneyim yaşayabilirsiniz. Uzun mesafeli ve deniz aşırı seyahatlere çıkmanız gereken koşullar oluşabilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Finans, paylaşılan kaynaklar ve yakın ilişkileriniz açısından, güven sorunları ortaya çıkabilir. Özel hayatınızda son derece önemli kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Bazı sorunlardan kaçınmak yerine, gerçekten değiştiremeyeceğiniz konularda zaman kaybetmekten kaçınmalısınız.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, yaşamınızda ilişkisel değişiklikler ve dönüm noktalarına gelebilirsiniz. Eşiniz veya ortağınızla ihtiyaç ve isteklerinizin ne olduğunu bilerek farkındalıklı hareket etmelisiniz. Hayatınıza önemli bir bakış açısı kazandıracağınız farklı bir düşünce geliştirebilir veya bir projeye başlayabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, İş, sağlık, alışkanlıklar ve rutinleri düzenleyen temalar ön plana çıkıyor. Bu konulara yeni ve şeffaf bir şekilde değinme fırsatı elde edebilirsiniz. Ayrıntılara ve detaylara dikkat ederek en iddialı hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Yeni bir diyete, tedaviye veya spor programına başlayabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, romantik ve yaratıcı sektörünüze Dolunay yenilik ve coşku ruhu getiriyor. Yaratıcı ve eğlenceli tarafınızdan istifade edebileceğiniz koşullar oluşabilir. Aşk ve romantizm anlamında yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Çocuklarınızla aranızda sizi kötü hissettiren unsurları ortadan kaldırabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, kişisel yaşamınıza, iç dünyanıza, ailenize ve evinize odaklanacağınız bir dönem. Aile hayatınızı, refahınızı ve güvenliğinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda kararlar alabilirsiniz. Aile bireylerinize sevgi ve bağlılığınızı hissettirebilir, eskide yaşadığınız mekan veya dostlarınızı ziyaret edebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, yoluna koymanız gereken projeleriniz veya çalışmalarınıza net bir şekilde odaklanabilirsiniz. Kardeş, komşu veya yakın çevrenizde olan yapılması gereken işler ve çözülmesi gereken sorunlara daha fazla zaman harcayabilirsiniz. İş ya da partnerinizle eğleneceğiniz kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, finansal durumunuzla ilgili düzenlemeler yapmanız gereken koşullar oluşabilir. Bu dönem ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize çok kolay motive olabileceğinizden daha sağlıklı karalar ve seçimler yapabilirsiniz. Tatil, eğlence, sağlık ya da ihtiyaç dışı düzensiz harcamalarınız bütçenizi sarsabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay burcunuzda doğuyor. Önemli değişimlere ve yeniliklere yol açacak koşullar oluşabilir. Daha bağımsız bir yaşam tarzı geliştirebilir, dikkat çekecek imaj değişimleri yapabilirsiniz. Kilo almanıza katkı sağlayacak tatlı, hamur gibi gıdalara ve sağlıksız alışkanlıklara düşkünlük, göstermemelisiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay, derin duygularınızı açığa çıkarabilir.Özel ve önceden gizlenmiş sorular gündeme gelebilir. Ve bu sorunları kendi başınıza çözmek için ani ve güçlü bir istek duyabilirsiniz. Açık hava yürüyüşleri, iç gözlem, ruhsal çalışmalar ve meditasyon yaparak, huzur ve memnuniyet sağlayabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Kendinizi ifade etme ve eğlenme konusunda daha özgür olduğunuz bir dönem. Arkadaşlarınızla kültürel turlara katılabilirsiniz. Yeni sosyal bir çevre, sevgi ve dostluk ile ilgili güçlü kazanımlar gündeminize gelebilir. Yaratıcı bir projede başarılı elde edebilir ya da, üzüleceğiniz bir olay yaşamanız mümkün olabilir

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, profesyonel meseleler veya itibar meseleleriyle ilgili konular Dolunay ile daha da hızlanabilir. Kişisel ve mesleki yaşamınızda çıkarlarınızı korumanız gereken koşullar oluşabilir. İyimser tavrınız ve kendinize olan saygınız planlarınızı ilerletmenin ve sosyal çevrenizin genişlemesinin kapını açabilir.