2024'DE TUTULMALAR

2024 yılında iki Güneş ve iki Ay olmak üzere toplam 4 tutulma yaşayacağız.

-25 Mart Terazi Burcunda Ay Tutulması.

Terazi burcundaki Ay, Koç burcundaki güneş ile karşıtlık içinde ve yakın derecelerdeki Balık burcundaki Neptün, Venüs, Satürn ile birleşimiyle gerçekleşiyor. İstikrarsıza bir atmosfer yaratacaktır. Hem global hem de kişisel ölçekte önemli değişiklikler getiriyor.

-8 Nisan Koç Burcunda Güneş Tutulması.

Ben-biz eksenindeki bu Tutulma kendinizle ilişkinin dönüşüm, değişim ve iyileşme dönemidir. Başkalarını mutlu etmek için hayallerinizden vazgeçmek zorunda kalabileceğinizi işaret ediyor.

-18 Eylül Balık Burcunda Ay Tutulması.

Satürn'ün Balık burcuna ilk girdiği 2023 baharında başlatılan yapıların parçalanması doruğa ulaşıyor.Balık burcu, maneviyat, şefkat ve zengin hayal gücü ile ilişkilidir. Bu dönem içinde duygularımızı ve aynı zamanda yaratıcılığımızı ifade edeceğiz.

-2 Ekim Terazi Burcunda Güneş Tutulması.

Bu tutulma ilişkileri temizlemek ve açıklığa kavuşturmak için yaptığımız işi tamamlamak, sonuçlandırmak anlamına geliyor.

Dolayısıyla Koç ve Terazi burçları, KAD VE GAD ve Tutulmalarla birlikte en fazla değişim ve dönüşümler yaşayacaklar. Genel olarak ilişkilerde anlaşmaları tetikleyecek. Önümüzdeki yıl hem birçok evliliği hem de boşanmaları beraberinde getirecek.

Sevgili Koç ve Terazi burçları 2024 yılında sağlığınıza her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz. Kendinizi aşırı yormamaya, dinlenmeye çalışın. Bağışıklık ve mevsimsel hastalıklara karşı daha fazla duyarlı olacaksınız. Dolayısıyla sık sık doktor kontrollerinden geçmeli sağlıklı beslenmeli ve vitaminle desteklemelisiniz.

KAD-GAD

17 Temmuz 2023 Ay karmik düğümleri Koç-Terazi eksenine geçiş yaptı.12 Ocak 2025 tarihine kadar bu eksende kalacaklar. İlişkiler ve ortaklık konularının öne çıktığı bir dönemdeyiz.

-Ay düğümleri karşıt burçlarda konularının öne çıktığı yeni bir dönem başladı. Yer alan hayali burç noktalarıdır. Geçmişten geleceğe doğru hareketin yönünü görmeye yardımcı olurlar.

-Ay ve Güneş tutulmaları Ay düğümlerinin bulunduğu burçlarda meydana gelir, bu da bu dönemdeki tutulmaların çoğunun Koç-Terazi ekseninde gerçekleşeceği anlamına gelir.

- Kuzey Düğüm Koç burcunda, Güney Düğüm ise Terazi burcunda. Bunlar Zodyak’ın temel işaretleridir ve buna göre sert, geri dönüşü olmayan olaylar getirebilir.
- Bu dönem her insanın Koç burcunun doğasında olan nitelikleri geliştirmesi gerekiyor: cesaret, sorumluluk, inisiyatif, karar vermede hız, cesaret. Terazi burcuna göre bu, farklı seviyelerdeki ortaklıkların teması ile ilişkilidir.

-Bu dönem konfor alanınızdan ayrılmanın zamanı geldi. Bunun için kendiniz çabalamazsanız, çevre sizin için bu tür koşulların yaratılmasına yardımcı olacaktır.
- Hem birçok evliliği hem de boşanmaları beraberinde getirecek. Durumlar farklı şekilde gelişebilir. Uzlaşmacı bir çözüm bulmanın zor olduğu anlaşmazlıklar veya çatışmalar olabilir, ancak bunun yapılması gerekecek.
-Bu dönemde aktiviteye ve bağımsızlığa, kendiniz ve dünya hakkında yeni bilgilere ihtiyacınız olacak. Başkasının arkasına saklanmak işe yaramaz. Yeteneklerinizi, dayanıklılığınızı ve diplomasinizi kullanarak ilerlemeniz gerekebilir.

-Sosyal, politik ve ekonomik alanda da pek çok değişiklik olabilir. Eski sendikalar dağılabilir ve buna paralel olarak yeni sendika ve dernekler oluşabilir. Ülkeler yeni şartlarda iş birliği yapabilirler ve yeni ticari, askeri ve mali koalisyonlar ortaya çıkabilir. Halkı için daha cesur ve daha önemli kararlar alabilen liderlerde değişiklikler olabilir.
bu dönemi başarılı bir şekilde atlatmak için başkalarından daha cesur ve kararlı olmakta fayda var sevgili dostlar.

PLÜTON

21Ocak 2024 tarihinde tekrar Kova burcuna girecek.
2.Eylül.2024'te Plüton tekrar Oğlak burcuna dönecek ve 19.Kasım 2024'te ise tamamen Kova burcuna geçişyapacak.

Plüton, doğal afetlerden siyasi, ekonomik ve finansal süreçlere kadar Dünya üzerindeki tüm süreçleri kontrol eden en yüksek gezegendir. Plüton'un kişisel ya da küresel düzeydeki etkisini önlemek ya da fark etmemek mümkün değil. Duruma dahil olduktan sonra her şey geri dönülemez bir şekilde değişir. Plüton eski ve modası geçmiş senaryoları yıkar ve yenilerini doğurur.

Plüton'un Kova burcundan geçişi sırasında bizi neler bekliyor:
- yeni reformların ortaya çıkışı,
- hiyerarşik hükümetlerin reddedilmesi,
- fırsatları genişletmeyi ve toplumun kapsamlı gelişimini amaçlayan devrimci eylemler,
- diktatörlüklerin devrilmesi, yenilerin yaratılması devlet kurumları ve finansal sistemler,
- haklarının daha aktif savunulması,
- daha fazla özgürlüğe sahip olma arzusu ve fikirlerinin gerçekleştirilmesi,
- bilim, teknoloji, sanat, teknoloji, yaratıcılıkta atılımlar,
- uzay, havacılık, tıp, internet, robotik, mineraller, nanoteknoloji, nükleer enerji, bilgi teknolojisi, siyaset, ekonomi, finans, mühendislik, inşaat, ezoterizm küresel değişimlere uğrayacak ve büyük bir hızla gelişecek.

2024'te Plüton Kova burcundan yalnızca 2°'ye kadar geçecek.

-Haritanız 1-2° de Kova, Aslan, Boğa ve Akrep burcunda gezegenleri içeriyorsa o zaman Kova Plüton'un ilk etkilerini çok yakında hissedebilir ve 2024 yılı sonunda hayatınız çok değişebilir.
-Haritanızın 1-2° de İkizler ve Terazi burçlarında gezegenler varsa, o zaman daha iyiye doğru harika fırsatlar ve değişiklikler beleyebilirsiniz. Zira yeni ufuklar ve harika güncellemeler sizi bekliyor.

-Kişisel olarak sizin için hangi alanlarda değişiklik olacağını anlamak için transitinizin incelemesi gerekir sevgili dostlar…