6 Temmuz 2023 tarihi itibari Jüpiter gününden merhaba. Güne Kova burcunda ilerleyen Ay ile başlıyoruz.Özgürlük eşitlik ve kişisel olarak hassasiyet göstereceğimiz konular Ay’ın burç değiştireceği zamana kadar ön plana çıkıyor.

Günün ilk yarısı Ay-Venüs karşıtlığı ile derin ve yoğun duygular üretme eğilimde olacağımız bu zaman dilimde kendimizle ilgili konularda nötr kalmakta zorlanabiliriz.

İşimiz veya ailemizle ile yaşadığımız zorlukları kafamıza takmak olayları büyütmek eğiliminde olabiliriz. Yaşamımıza yeni bir yön vermek, geçmişi geride bırakmak isteyebiliriz. Kendimizin ihtiyacı olan herhangi bir tedaviye başlamak veya danışmanlık almak için etraflıca düşünerek kararlar alabiliriz.

Günün ikinci yarısı Ay-Mars karşıtlığı etkili oluyor. Dürtüsel ve çocukça reaksiyonlara eğilim gösterebiliriz. Çevremizdeki insanlar, ailemiz veya kendimize yakın hissettiklerimizle hoşumuza gitmeyecek olaylar gelişebilir. Tehditkâr davranışlar ve bizi zorlayarak durumla karşılaşmamız mümkün olabilir.

En ufak bir menfaat için sadık bir dostumuz şiddetli bir düşmanımız olma potansiyeline sahip koşullarla karşılaşabiliriz.  En küçük bir kışkırtmaya körü körüne tepki verebilir, kişisel ve sosyal hayatımızla ilgili sonradan pişman olacağımız kararlar alma noktasına gelebiliriz. Keyif ve huzurumuzun kaçıracak gereksiz inatlaşmalara girmemeli, bilinçli hareket etmeliyiz sevgili dostlar.

Ay saat 16.42-20.33 arası boşlukta ilerliyor ve sonrasında Balık burcunun evine giriş yapıyor. Yaklaşık İki buçuk gün boyunca Şefkatli, özverili ve hassas olacağımız enerjiler getiriyor. Hayal gücümüz ve yaratıcılığımızı en yüksek düzeyde kullanabilir, iyi niyetimize de sınır koymakta zorlanabiliriz.

Hayata karşı birlik olmak gereken yardım amaçlı çalışmalar içinde yer almak isteyebiliriz. Sevdiklerimiz, yaşlılar ya da barınacak yeri olmayan, hayvan dostlarımızın ihtiyaçlarına ve sağlıklarına dair üzerimize bazı sorumluluklar alabiliriz.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.