5 Temmuz 2023 tarihi itibari Merkür gününden merhaba. Ay günü Kova burcunun evinde geçiriyor.Güne özgürleştiren ve idealleştiren enerjiler verecek.

Bireysel seçimler yapmak, gruplar halinde çalışmak, arkadaşlarla birlikte olmak ve toplumsal konuların yakın takipçisi olabiliriz.

İş veya uğraşlarımızı her zamankinde farklı yeni yöntemler deneyerek halletmeye çalışabiliriz.

Beklenmedik haber alabilir, garip eksantrik insanlarla karşılaşabiliriz. Ay Kova geçişi Hayatımızda değişime ihtiyaç duyduğunuz ve alternatif bakış açılarına açık olma zamanlarıdır. Dolayısıyla yaşam yolculuğumuzda büyümeye, gelişmeye yer açmak için hayatımızdan nelerin çıkması ve kaldırılması gerektiğine bakabiliriz. Bazen, gelecek olanlara yer açmak için fedakârlık gereklidir sevgili dostlar.

Günün ikinci yarısı Ay-Jüpiter karesi etkili oluyor. Duygularda abartı ve ölçüsüz davranışlara yol açabilecek bir enerjidir. Özgürlüğümüze ve keyfimize düşkünlük gösterebiliriz. İşimiz, görevlerimiz ve sorumluluklarımız bize yük gibi gelebilir. İş yada özel amaçlı önemli görüşmelerimizde uzlaşma sağlamakta güçlük çekebiliriz. Dolayısıyla bugün doğru iletişim dilini kullanarak ilerleme gayretini göstermeliyiz.

Sevgili dostlar bugün sizlere yaşamakta olduğumuz Satürn retrosunu bir kez aha hatırlatmak istiyorum.

Satürn Balık burcunda 17 Haziran- 4 Kasım tarihleri arasında geri hareket edecek.  Satürn'ün yön değişikliği daha çok sosyal süreçlerle ilgili olsa da her birimiz dünyaya karşı tutumumuzu yeniden gözden geçirme fırsatı bulacağız, kendimize, iç çekirdeğimize güvenerek engelleri daha kolay ve bilinçli bir şekilde aşmayı öğrenmemiz de mümkün olacak.

Satürn, insan kitlelerini, devletleri ve siyasi sistemi etkileyen bir gezegendir. Satürn retrosu döneminde, resmi, devlet yapıları ve kuruluşları hatalı çalışmalar yapabilir veya çalışmalarında aksaklıklar olabilir. Vatandaşların kısıtlamalarına ilişkin yeni yaptırım paketlerinin yanı sıra yeni yasalar da kabul edilebilir. Ayrıca Rx Satürn dönemi kendi kurallarını oluşturacak gizli ve dini örgütlerin, çeşitli mezheplerin ve sahtekâr suç gruplarının etkisini de güçlendirebilir.

Balık burcundaki Retro Satürn, bizleri Maneviyat ve hayırsever projeler de güç açısından test edilecek. (Balık maneviyattan, fedakarlıktan, hizmetten, yalnızlıktan sorumludur) manevi pratiğinizi derinleştirmek, içsel blokajlar, davranış kalıpları, bağımlılıklar ve kendini kandırma temaları üzerinde çalışmak için iyi de bir zamandır.

Bu dönem, 21'den 30'a kadar Balık, Başak, İkizler ve Yay burçlarının başında doğanlar tarafından büyük ölçüde daha güçlü hissedilecek sevgili dostlar…

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.