YAY BURCUNDA DOLUNAY

4 Haziran 2023Pazar günü saat 06.43 de Yay burcundaki 13 derece Ay ve İkizler burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana geliyor.

Dolunaylar bir doruk noktası ve bir duygu zamanıdır.

İkizler burcundaki Güneş bizi mantıklı düşünmeye teşvik ederken, Yay burcundaki Ay bizi düşüncelerimizi gözden geçirmeye ve daha geniş düşünmeye ikna eder. Yay, şimdi ve burada gelişen anlam ve fikir arayışını sembolize eder.

İkizler yakın çevrelerinde veya çevrelerinde çok rahattır, Yay ise bizi daha ötesine geçmemiz için teşvik eder. Bu eksenin herhangi bir ucunun ihmal edilmesi ters tepecektir. Bir denge kursak iyi olur.

Bu Dolunay iletişim, tutum ve macera duygusu ile ilgilidir.

Mars uyumluluğu ile gerçekleşen Dolunay horoskopunda Kova burcu yükseliyor. Yöneticisi Uranüs-Merkür ile kavuşurken, dolunay yöneticisi Jüpiter-KAD ile kavuşuyor. İlişkiler, iş ve kariyer gelişimi için faydalanabileceğimiz enerjiler sevgili dostlar. Zira hayatımıza yenilikler getiriyor. Standart dışı, yenilikçi olan her şey daha sakin algılanır, yeni teknolojiler, internet, bilim, bilgi ve araştırma ile ilgili cesur projeleri ve orijinal fikirleri hayata geçirebiliriz. Bir işletmeyi veya işletmeyi güncellemek, yeniden düzenlemek, yeni bir yola aktarmak, yeni planlar geliştirmek, yeni arkadaşları veya aşkı hayatımıza kolay çekebiliriz.

Dolunay diğer burçlarla bilirlikte Yay, İkizler, Başak, Balık burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, fiziksel enerjinizin yanında zihinsel enerjinizde artıyor. Şimdiye kadar değişime direndiğiniz bir konuda zorunlu bir karar almanız gerekebilir. Bu dönem, din, felsefi ve inanç sisteminizi etkiyebilecek bir deneyim yaşayabilirsiniz. Uzun mesafeli ve deniz aşırı seyahatlere çıkmanız gereken koşullar oluşabilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Finans, paylaşılan kaynaklar ve yakın ilişkileriniz açısından, güven sorunları ortaya çıkabilir. Özel hayatınızda son derece önemli kararlar almak zorunda kalabilirsiniz.

Bazı sorunlardan kaçınmak yerine, gerçekten değiştiremeyeceğiniz konularda zaman kaybetmekten kaçınmalısınız.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, yaşamınızda ilişkisel değişiklikler ve dönüm noktalarına gelebilirsiniz. Eşiniz veya ortağınızla ihtiyaç ve isteklerinizin ne olduğunu bilerek farkındalıklı hareket etmelisiniz. Hayatınıza önemli bir bakış açısı kazandıracağınız farklı bir düşünce geliştirebilir veya bir projeye başlayabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler,

İş, sağlık, alışkanlıklar ve rutinleri düzenleyen temalar ön plana çıkıyor. Bu konulara yeni ve şeffaf bir şekilde değinme fırsatı elde edebilirsiniz. Ayrıntılara ve detaylara dikkat ederek en iddialı hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Yeni bir diyete, tedaviye veya spor programına başlayabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, romantik ve yaratıcı sektörünüze Dolunay yenilik ve coşku ruhu getiriyor. Yaratıcı ve eğlenceli tarafınızdan istifade edebileceğiniz koşullar oluşabilir. Aşk ve romantizm anlamında yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Çocuklarınızla aranızda sizi kötü hissettiren unsurları ortadan kaldırabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, kişisel yaşamınıza, iç dünyanıza, ailenize ve evinize odaklanacağınız bir dönem. Aile hayatınızı, refahınızı ve güvenliğinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda kararlar alabilirsiniz. Aile bireylerinize sevgi ve bağlılığınızı hissettirebilir, eskide yaşadığınız mekan veya dostlarınızı ziyaret edebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ;(23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, yoluna koymanız gereken projeleriniz veya çalışmalarınıza net bir şekilde odaklanabilirsiniz.

Kardeş, komşu veya yakın çevrenizde olan yapılması gereken işler ve çözülmesi gereken sorunlara daha fazla zaman harcayabilirsiniz. İş yada partnerinizle eğleneceğiniz kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, finansal durumunuzla ilgili düzenlemeler yapmanız gereken koşullar oluşabilir. Bu dönem ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize çok kolay motive olabileceğinizden daha sağlıklı karalar ve seçimler yapabilirsiniz. Tatil, eğlence, sağlık ya da ihtiyaç dışı düzensiz harcamalarınız bütçenizi sarsabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY;(22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay burcunuzda doğuyor. Önemli değişimlere ve yeniliklere yol açacak koşullar oluşabilir. Daha bağımsız bir yaşam tarzı geliştirebilir, dikkat çekecek imaj değişimleri yapabilirsiniz. Kilo almanıza katkı sağlayacak tatlı, hamur gibi gıdalara ve sağlıksız alışkanlıklara düşkünlük, göstermemelisiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK;(22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay, derin duygularınızı açığa çıkarabilir.Özel ve önceden gizlenmiş sorular gündeme gelebilir. Ve bu sorunları kendi başınıza çözmek için ani ve güçlü bir istek duyabilirsiniz.Açık hava yürüyüşleri, iç gözlem, ruhsal çalışmalar ve meditasyon yaparak, huzur ve memnuniyet sağlayabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Kendinizi ifade etme ve eğlenme konusunda daha özgür olduğunuz bir dönem. Arkadaşlarınızla kültürel turlara katılabilirsiniz. Yeni sosyal bir çevre, sevgi ve dostluk ile ilgili güçlü kazanımlar gündeminize gelebilir. Yaratıcı bir projede başarılı elde edebilir yada, üzüleceğiniz bir olay yaşamanız mümkün olabilir

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, profesyonel meseleler veya itibar meseleleriyle ilgili konular Dolunay ile daha da hızlanabilir. Kişisel ve mesleki yaşamınızda çıkarlarınızı korumanız gereken koşullar oluşabilir. İyimser tavrınız ve kendinize olan saygınız planlarınızı ilerletmenin ve sosyal çevrenizin genişlemesinin kapını açabilir.