5 Nisan 2023 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Ay günü Terazi burcunun evinde ilerliyor.Güne dengeli ve uyumlu olabileceğimiz enerjiler veriyor. Denge, adalet, hak, hukuk ve barış kavramları gündemimizi meşgul edebilir.

Uzlaşma gereken işlerimiz, finansal meselelerimiz, görüşmelerimiz, ortaklık ve evlilik konularında halledilecek işlerimizi çok kolay odaklanabiliriz. Ancak ilerlemek istediğimiz herhangi bir konuda biraz kararlılık ve çaba gerektiren hassas bir denge kurmak önemli olabilir

Herhangi bir sorun karşısında çatışmalardan kaçınmak, diplomatik ve adil bir şekilde çözümler bulma eğilimde olacağız.

Günün tek temel açısını günün ilk yarısı Ay-Mars karesi ile etkinleştiriyor.Gerek toplumsal gerek kişisel yaşantımızda dürtüsel saldırgan ve bencillik içeren davranışlarla karşılaşmamız mümkün olabilir. Eylemlerimiz de yanlış anlaşılabilir. Dolayısıyla olaylara sabırlı ve politik yaklaşmalı, en ufuk bir provokasyona kapılmamaya çalışmalıyız.

Bu sert enerji akışını çalışmalarımıza, meşguliyetlerimize kanalize ederek, ego çatışmaları, tartışmalar, huzur bozucu olay ve konulardan kendimizi korumalıyız sevgili dostlar.

Günün diğer gezegen hareketinde ise, Merkür-Satürn atmışlık açı kalıbı etkinleşiyor. Organize olmak, detay gerektiren işlere odaklanmak ve geleceğe hazırlanabileceğiniz enerjiler getiriyor. Fikirleriniz daha gerçekçi bir temele dayanacak. Uzun süredir halledemediğiniz sorunlara nihayet çözüm bulabilirsiniz. İlişkilerinizde ciddi meselelerinizi konuşmak içinde ideal bir zamandır. Zira duygu ve düşüncelerinizde daha net ve gerçekçi olacaksınız. Çalışma hayatınızda yeni sorumluluklar alabilir ve iş seyahatine çıkabilirsiniz.

Uzun vadeli yatırımlar, planlar, iş görüşmeleri, müzakereye ve gayrimenkul işlerinizi halletmek içinde bu enerjiden faydalanabilirsiniz.

İşin uzmanı olan kimselerden herhangi bir konuda danışmanlık ya da eğitim almak için de yine değerlendirebileceğiniz bir görünümdür.

Yazılarınızı paylaşacağınız ve açmayı düşündüğünüz internet sitesi ya da bloğunuzu da hayata geçirebilirsiniz.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.Sevgiler.