17 Mart 2023 tarihi itibari ile Venüs gününden merhaba. Ay Oğlak burcunun evinde ilerliyor. Sevgili dostlar Ayın boşluğa gireceği zaman dilimine kadar hedefe yönelik olabileceğimiz enerjiler eşliğinde ilerleme sağlayabiliriz.

Günün ilk yarısı Ay önce Neptün ve ardından Güneş ile uyumlu görümler oluşturuyor. Olumlu ve akıcı ilerlemeler kaydedebilir, girişimlerimizde başarı şansımızı artabiliriz. Aile, özel ve iş ilişkilerimizde karşılıklı atılan adımlar, maddi ve manevi yardımlar, destekler alıp-vermek ve potansiyellerimizi ortaya koyacağımız görüşmeler yapmak adına değerlendirebiliriz.

Günün ikinci yarısı Ay-Plüton kavuşumu devreye giriyor. Derin ve yoğun duygular üretme eğilimde olacağımız bu zaman dilimde kendimizle ilgili konularda nötr kalmakta zorlanabiliriz. İşimiz veya ailemizle ile yaşadığımız zorlukları kafamıza takmak olayları büyütmek eğiliminde olabiliriz. Yaşamımıza yeni bir yön vermek, geçmişi geride bırakmak isteyebiliriz. Kendimizin ihtiyacı olan herhangi bir tedaviye başlamak veya danışmanlık almak için etraflıca düşünerek kararlar alabiliriz.

Ay saat 17.14-17.25 arası boşlukta ilerliyor ve sonrasında Kova burcunun evine giriş yapıyor. Yaklaşık iki gün boyunca vizyon ve hayal gücümüz kişisellikten ziyade kolektif çalışacağı enerjiler getiriyor.   Sıra dışı olmak ve sıradan olmayan şeylere çekilme eğilimde olacağız. Bu zaman içinde iletişim kurma ihtiyacımızda artabilir. Eğlenceli ve sıra dışı aktiviteler ilgimizi çekebilir.

Akşam saatlerine doğru Ay-Venüs karesi devreye giriyor. Hem ilişkilerimizde hem de maddi konularda beklentilerimiz yükselebilir. Beklentilerimiz dışında gelişen olaylara tepkisel davranma eğilimde olabiliriz. Dolayısıyla, çalışmalarımızın detaylarını müzakere etmeli, ilişkilerimizde ise uzlaşmaya çalışmalıyız.

Günün gezegen hareketinde ise Güneş-Merkür aynı noktada kavuşup, Mars’a kare görünüm veriyor. Bu stres barındıran geçidi bir şeyleri zorlamak yerine gözden geçirme ve çözmek adına bilinçli hareket etmeliyiz sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.