22 Şubat 2023 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba.Balık burcunda ilerleyen Ay saat 07.06-08.14 arası boşlukta ilerliyor ve sonrasında Koç burcunun evine giriş yapıyor. Yaklaşık iki buçuk gündür üstümüzde hissettiğimiz rehavet geride kalacak ve enerjimiz yükselecek. Parlak duygularımızın etkisiyle bilinçaltımızdaki düşüncelerimize kolaylıkla ifade verebiliriz. Rutin görevlerimizi yerine getirirken sabır ve azimden uzaklaşabiliriz.

Hareketli yüksek tempolu bir şekilde beklentilerimize karşılık bulmaya çalışacağız.

Başlatmamız gereken işlerimiz, atılması gereken adımlarımız için harekete geçmek elverişli olacak. Fiziksel efor geren işlerimiz, rekabet gerektiren durumlar, kararlılığımızı göstermemiz gereken meselelerimiz için de yaklaşık iki buçuk gün kendimizi hazır ve atak hissedeceğiz.

Günün ikinci yarısı Ay-Venüs kavuşumu etkili oluyor. Bu zaman diliminde istek ve arzularımıza göre hareket edebiliriz. İş, özel görüşmelerimiz ve mali işlerimizde çok daha fazla fayda sağlayabileceğimiz koşullar oluşabilir.

 Ayrıca arazi, mülk veya gelecekteki güvenliğimizle ilgili finansal planlarımızı veya anlaşmalarımızı bu zaman dilimine denk getirebiliyorsak, değerlendirmeye çalışmalıyız.

Günün gezegen hareketleri ise Merkür-Mars ile trine Uranüs ile kare gönüm etkinleştiriyor.Hızlı düşünme, kararlılık ve plan yapmak açısından değerlendirebileceğimiz bu geçiş, beklenmedik değişiklikler, sürprizler, ani olayları da tetikleyebilir. Belki de köklü şeylere karşı tutumunuzu değiştirecek beklenmedik bir dönüşüm gerçekleştirebilir. Bu değişimlere direnenler için bu zor bir dönem olabilir. Dolayısıyla olaylara farklı bir açıdan bakmayı denemek, hayatınıza giren değişiklikleri kabul etmek, kalıpların dışında ve yaratıcı bir şekilde hareket etmek en iyisidir sevgili dostlar.

Sevgiler.