Eskişehirspor kentin en değerli markalarının başında gelir.

Bakmayın siz şu anda bulunduğu konuma.

O bir Anadolu Efsanesi, o bir kırmızı şimşektir.

Geçmişte yapılan yönetim hatalarından dolayı buralardadır.

Yine dimdik doğrulup, ayağa kalkacaktır.

Çünkü Eskişehirsporsuz ve Eskişehirspor taraftarı olmadan Türk futbolu düşünülemez.


***


4 dönem 7 sezon transfer yapamayan Eskişehirspor yapılan yoğun çalışmalar ve anlaşmalar sonucu transfer yasağını kaldırdı ve 17 de transfer yaptı.

Liglere deprem nedeniyle verilen arada hazırlık maçlarıyla takım toparlanmaya, yeni transferlerin birbiriyle uyumları sağlanmaya çalışılıyor.

Bu arada yönetimsel çalışmalar da yoğun şekilde sürüyor.

Transfer tahtası açıldıktan sonraki ilk gün Eskişehirspor’un  eski başkanlarından Nebi Hatipoğlu, masraflarını kendisinin karşıladığı iki futbolcunun imza töreninde bir de öneride bulunmuştu.


***


Neydi bu öneri?

Eskişehirspor’a sürekli gelir sağlayacak projeler.

Kısaca, Belediyelere ait boş arsaların ya da bağışlanacak arsaların imara açılarak daire yapılması kira veya satışla gelir elde edilmesi.

Bu konuda Belediye Başkanlarına çağrılar da yapılmıştı.

Eskişehirspor Başkan Vekili Fatih Baturaygil, önceki gün yaptığı açıklamada eski Başkan Nebi Hatipoğlu’nun Zincirlikuyu’da değerli bir arsayı bağışlayacağını duyurdu.


***


Ve dedi ki;

“Nebi Hatipoğlu Zincirlikuyu’da bulunan çok kıymetli bir araziyi Ekişehirspor’a bağışlayacak. Bize çok iyi bir proje sundu. Bu projeyle kulübü kurtarırız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen hocamıza rica ediyoruz. Bu alanın imara açılması lazım.”

Büyükerşen, Eskişehirspor konusunda her zaman projelerle gelin derdi.

Şimdi bir projeyle gidiliyor kendisine.

Eskişehirspor için yararlı olacak bu proje umuyoruz hayata geçer.


***


Büyükerşen’e çağrıyı ilettik, bir de Büyükerşen’in bir çağrısı var.

Onu da iletelim.

Büyükerşen, şehrimize gelen depremzedeler için ev sahiplerine bir çağrı yaparak, “Misafirlerimizin hayatını kolaylaştıralım. Eskişehirlilere bu duruş ve anlayış yakışır” dedi.

Afet bölgesinden Eskişehir’e 17 binden fazla depremzede gelirken, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen misafirlerimiz için önemli bir çağrı yaptı.

Büyükerşen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Evini kiraya veren veya verecek olan değerli ev sahiplerine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Deprem bölgesinden şehrimize gelen misafirlerimiz en azından bir düzen kurana kadar kira konusunda kendilerine yardımcı olmanızı rica ediyorum. Sözleşmenizde depozito almamak, ilk 3 ay düşük bedel gibi maddeler bile misafirlerimizin hayatını kolaylaştıracaktır. Eskişehirlilere bu duruş ve anlayış yakışır” ifadelerini kullandı.