BOĞA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

8 Kasım 2022 Salı günü Saat 14.01 de Boğa burcundaki 16 derece Ay ve Akrep burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay ve Tam Ay tutulması meydana geliyor. Boğa burcundaki Tam Ay tutulması Avrupa, Afrika ve Asya'dan gözlenebilecek, ülkemizden ise izlenemeyecek. Boğa-Akrep eksenindeki tutulmalar bizi maddi ve manevi kaynakları yeniden değerlendirme ihtiyacına döndürür. Dolayısıyla etkisiz yaşam stratejilerinden vazgeçilerek ve mevcut engellerin ve içsel sınırlamaların üstesinden gelme isteğiyle direnç elde edilebiliriz. Boğa tutulması 13 ile 19 derece arasında önemli noktaları olanlar Kova, Boğa, Aslan veya Akrep burçları önümüzdeki günlerde önemli kadersel olaylar yaşayabilirler.


Tutulma horoskopunda Kova burcu yükseliyor. Ay-Uranüs ile kavuşum ve Satürn ile gergin bir görünüm oluşturuyor.Eski sistemin, eski dünya düzeninin yıkıldığı, çerçevelerin ve sınırların çöktüğü, her şeyin netleştiği ve herkes için anlaşılır hale geldiği bir dönem.
- Aldatma ve yalanlar bize pahalıya mal olabilir.
- Yeni projeler için iyi bir zaman değildir.
- Bu zamanda yıkılacak olan şeyleri (ilişkiler, dostluklar, iş vb.) eski haline getirmek çok zor olacaktır.


Tutulmaya Güneş ile yakın derecelerde olan Venüs ise ilişkilerde, müzakerelerde sorunlaroluşturabilir, uzlaşmaya varmak zor olacaktır. 
-Durumu ağırlaştırmamak için ilişkinin zor olduğu kişilerle iletişimi azaltmak daha iyidir.
-Kozmetik işlemler ve görünüm değişiklikleri için pek uygun değil.
- Herhangi bir anlaşmayı, önemli bir adımı Kasım ayının ikinci yarısına bırakmak daha iyidir sevgili dostlar.KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan)Finansal değişiklikler, harcamaları gözden geçirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Yeni gelir kapısı veya iş değişikliğine gidebilirsiniz.Size iyi hizmet etmeyen bir yaşam tarzına son verebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız fikirlerinizi veya bir projeyi hayata geçirebilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs)Olayların merkez üssündesiniz. Hayatınızda yeni bir başlangıç noktasındasınız, iş, eş ve finansal konularda kaderiniz değişiyor. Çabalarınızın sonucunu da alabilirsiniz. Kişisel imajda ciddi değişiklikler yapabilir, sağlık konusuna daha fazla önem verebilirsiniz

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran)Derin, ruhsal bir dönüşüm gerçekleşebilir. Mümkün olduğunca kendinizle kalmalısınız, ancak kendinizi anlama, bu dünyayı anlama yönünde ilerlemeniz gerekir. Hayatınızı etkileyecek ani olaylar olabilir. Aşırı, yüksek hızlardaki her şeyi yavaşlatmalısınız.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz)Önümüzdeki zamanlarda arkadaşlarınız ve işlerinizde yoğun bir trafik sizleri bekliyor. Yeni bir iş, önemli grup faaliyetlerine katılım, bir ruh eşi bulmanız mümkün olabilir. Yaşam planlarınızın aniden değişmeside söz konusu olabilir. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Kariyer ve profesyonel hedefler sektörünüzde yeni dönüşler mümkün olabilir. Bu hayatta kendiniz için önemli olduğunu düşündüğünüz değişikliklere adım atabilirsiniz. Ebeveynleriz veya onlarla bağlantılı olarak birtakım değişiklikler söz konusu olabilir. 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Yaşam felsefenizde bir devrim ve yeni görüşler hayatınıza girebilir. Tamamen yeni bir şeye inanmaya başlayabilir veya yeni bir bilgi kaynağı keşfedebilirsiniz. Uzun mesafeli yollar, yüksek öğrenim ve yasal konulargündeme gelebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Ortaklarla finansal stratejide değişiklikler yaşayabilirsiniz. Kredi almak, başkalarına borç para vermek gibi durumlar söz konusu olabilir. Partneriniz ve sevdiklerinizle yakınlık temaları,hem maddi hem de manevi hediyeler gündeminizi meşgul edebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Yeni bir yaşam ve önemli olaylar sizi bekliyor. Yaşamınızda bazı testler söz konusu olabilir. Tutulma, kaderinizde olan insanları hayatınıza davet edecek. Önümüzdeki aylarda hem kişisel hem de iş ortaklarıyla ilişkileriniz öncelik haline gelebilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Yeni bir iş ve çalışma koşullarınızda değişiklikler olabilir. Tüm yaşam tarzınızla ilgili önemli olaylar muhtemeldir. Günlükaktiviteleriz ve çevredeğişikliğine gidebilirsiniz. Beslenme ve sağlık sorunlarınıza gereken güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Yeni bir proje ya da yaratıcılık ve yeteneklerinizi ortaya çıkaracağınız çalışmalara başlayabilirsiniz. Aşk alanında önemli olaylar söz konusu olabilir.Varsa çocuklarınızın soruları ve onların hayatlarındaki değişimlere enerji harcamanız gerekebilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Önümüzdeki aylarda düşüncelerinizi ev ve aile konularına odaklayabilirsiniz. Olası yer değiştirme, konut satın alma, aile bileşimindedeğişikliklersöz konusu olabilir. Yeni başlangıç yapmanıza engel olan bir durumdan kurtulmaya karar verebilirsiniz. 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Yeni haberler, gelişmeler kapınızı çalıyor. Bilgi ve iletişim ön plana çıkıyor. Belgeler, eğitim, ulaşım, yakın yollar, akrabalar ve komşular gibi konularla ilgilenme ihtiyacı duyabilirsiniz. Yeni tekliflerle karşılaşabilir, aracılık ve hitabet yetenekleriniz işe yarayabilir.