10 Ağustos 2022 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Oğlak burcunun evinde ilerleyen Ay sorumluluklarımıza odaklanmamız, kendi işimize bakmamız, olgun davranmamız ve meseleleri kendi elimize almamızı gerektiriyor.

Günün ilk yarısı Ay-Mars trinesi etkili oluyor. Bu geçiş ile enerjimiz yükseliyor. Daha cesur ve hızlı kararlar verebilir, bir şeylerde başkalarına öncülük edeceğimiz faydalarda bulunabiliriz.

Gün ortalarında Ay-Neptün atmışlığı ile samimiyet, şefkat ve empati temaları güçleniyor. Sevdiklerimizle olmak, doğada zaman geçirmek, sanatla ve maneviyatla ilgilenmek ruhumuza iyi gelebilir sevgili dostlar.

Günün ikinci yarısı Ay-Plüton kavuşumu etkili oluyor. Bu zaman diliminde güç mücadeleleri ve baskı yaratan dayatmalardan kaçınmakta yarar var sevgili dostlar. İstek ve beklentilerimiz karşılık bulmasa da birbirimizi dinleyebilmeli, farklı anlayışları saygıyla karşılayabilmeliyiz.

Ay boşluğu girmeden Venüs ile karşıtlık açısını etkinleştiriyor. İş ve özel ilişkilerde eleştirinin dozunu iyi ayarlamak ve beklentimize uymayan durumlara takılmamak önemli hale geliyor sevgili dostlar. Problemler karşısında esnek kalmak, yeni çözümler ve alternatif yöntemler deneyebilir, Hayatımızı daha iyi yönetme çabası içine girebiliriz.

19.40-21.45 saatleri arasında boşlukta ilerliyor ve sonrasında Kova burcunun evine giriş yapıyor. Ay Kova burcunun evine girişi ile özgün, yaratıcı ve ilerici olan enerjiler getiriyor. Yaklaşık iki buçuk gün boyunca duygusal özgürlüğe olan ihtiyacımızda artış olabilir. Entelektüel duyarlılık, değişim ve sıra dışı deneyimlerle gelişmeye çalışabiliriz. Özellikle idealist, bağımsız ve toplumuna daha fazla duyarlılık gösterebiliriz. 

Sevgiler.