9 Ağustos 2022 tarihi itibari ile Mars gününden merhaba. Ay günü Oğlak burcunun evinde geçiriyor. Güne muhafazakâr ve sağduyulu enerjiler veriyor. Enerjimizi ve zamanımızı iyi şeylere harcamak isteyebiliriz. Gün genelinde kişisel ve toplumsal yaşamda ihtilafların ortaya çıkması söz konusu, dolayısıyla olaylara pozitif yaklaşmak ve mantıklı çözümler üretmek faydalı olabilir.

Günün ilk yarısı Ay-Merkür ile uyumlu, Jüpiter ile uyumsuz bakış açısı oluşturuyor.Kendimizi dağınık hissedebilir. Hırs ve ön plana çıkma arzumuz artabilir. Ancak gün ilerledikçe, belirli bir görevi yerine getirmek ve işleri halletmek için iyi durumda olacağız Bu saatlerde özellikle gerçekçi olmayan ve bütçenizi zorlayacak finansal girişimlerden uzak durmakta fayda var.

Ay günü Şiron karesi ile kapatıyor. Bu zaman diliminde sevdiklerimizin duygusal sorunlarını, acılarını iyileştirmek ve yaralarını sarabileceğimiz paylaşımlar içinde olabiliriz. Böylelikle duygusal, fiziksel ve ruhsal yönden rahatlama sağlayabiliriz sevgili dostlar.

Günün gezegen hareketi Venüs-Plüton’un karşı karşıya gelecek olmasıdır. Manipülatif davranışlar, ihanetlik durumlarından doğan panikler, şantajlar ve iktidar mücadeleleri söz konusu olabilir.

İkili ilişkilerde aldatma, ihanet ve sadakatsizliğe yönelme eğilimleri ortaya çıkabilir. Özellikle takıntılı ilişki içinde olanlar, partnerinize karşı temkinli olmanız gerekebilir.

Finansal ortaklıklar, anlaşmalar, sözleşme ile ilgili meselelerinizi çok dikkatli inceleyin. Karşınızdaki insanların güvenilir olduklarına emin olmadan harekete geçmeyin. Zira kişisel bilgilerinizin ya da yapılan anlaşmaların gizliliğinin ihlali söz konusu olabilir.

Toplumsal pek çok olayı bu hafta boyunca tetikleyebilecek bir görünüm. Uluslararası ilişkilerde kredi notunu düşürecek bazı gelişmeler yaşanabilir.

Hükümet ve muhalefet arasında adil olmayan güç mücadeleleri ve baskı yaratacak gelişmelere yol açabilir. Özel bilgilerin kullanılması ya da kişilerin mahremiyetine girerek şantajlık durumların açığa çıkması söz konusu olabilir.

Sanat dünyasında skandal aşklar, ayrılıklar, reklâm amaçlı gelişmeler gündeme gelebilir.

Özellikler hanımlar gerek iş yerinde gerek kalabalık eğlence mekânlarında gerekse karanlık ve tenha yerlerde dikkatli olmalısınız. Zira bu açının taciz, şiddet gibi olayları ortaya çıkarabileceğini unutmamalısınız.

Sevgiler.