OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

13Temmuz 2022 Çarşamba günü Saat 21.37 de Oğlak burcundaki 21 derece Ay ve Yengeç burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay doğuyor.

Dolunaylar, planlarımızı ve arzularımızı yerine getirmeye veya sonuca götürmeye yardımcı olan zamanlardır.

Yengeç-Oğlak aksında gerçekleşen Dolunay, duygular ve materyal değerler arasında bir denge bulmamızı ister.

Dolunay horoskopunda Kova burcu yükseliyor. Uranüs ve KAD birleşimi Dolunay ile uyum sağlıyor. Dolunay yöneticisi Satürn-Venüs ile trine,Uranüs ve KAD kavuşumu ile kare açı oluşturuyor.

Hayatımızın yapılarında, özellikle kariyerimizde veya dış yapılarımızda, ev ve aile yapılarımızda kusurların daha fazla farkına varabiliriz. Şimdi alınan kararlar duygular tarafından bizi yönlendirilebilir. Yaklaşık iki hafta boyunca iş birliği yapmayı ve uzlaşmayı öğrenmek, kendi seçimlerimizi yapmak için yeterli özgürlüğe sahip olacağız. Birçok test ve zorluklarla rutin ve heyecan, din ve bilim, muhafazakâr ve liberal, aklı başında ve çılgın arasında bir denge bulmayı da öğrenebiliriz.

Dolunay dönemi yaşlılar ve kronik rahatsızlıkları olanlar her zamankinden daha temkinli olmalılar. Dolunay ayrıca kemik, eklem, cilt, diş ve dizleri ilgilendiren sağlık sorunlarına yol açabilir.

Dolunay diğer burçlarla bilirlikte Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, mesleki ve ailevi sorumluluklarınız artıyor. Kariyer yaşamınızdaki profesyonel etkiniz sizi daha geniş bir çevre ile bağlantınızı arttırabilir, terfi ettirebilir, promosyon veya ödül getirebilir. Yaratıcı fikirleriniz ile pratik uygulamalar geliştirebilirsiniz. Ailenizdeki erkek figürlerine maddi manevi destek olabilir ya da onlardan destek alabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, dünya, evren ve başkalarıyla olan ilişkilerinizi sorgulayabileceğiniz bir dönem. Farklı inançları öğrenmek, bilgiler edinme arzunuz sizi aşına olmadığınız yerlere yolculuğa sürükleyebilir. Bütçenizi yönetirken, mali disiplin sağlamanız gerekebilir. Hoşgörü, sadakat ve kararlılığınız ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, finansal konularda önemli kararlar alabilirsiniz. Sizi kariyer hedeflerinize taşıyacak cesur projelere odaklanabilirsiniz. Yaşam partneriniz ile geleceğe yönelik yatırım planları geliştirebilirsiniz. Çevrenizde doğum-ölüm gibi gelişmeler ile karşılaşabilirsiniz. Tazminat miras, nafaka gibi kaynaklardan elinize para geçebilir.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili, Yengeçler, ikili ilişkilerinizde bütünlük ve bağlarınızı geliştirebilirsiniz. İstikrarsız ilişkiler ciddi ayrılıklar gerçekleşebilir. Bekâr yengeçler bu dönem aile kurabilir veya sağlam temellere dayalı aşklara başlayabilirler. Finansal durumunuz ve aile içi ilişkilerinizi geliştireceğiniz birtakım fedakârlıklarda bulabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili, Aslanlar,günlük hayatınızı, alışkanlıklarınızı ve iş yaşamınızı yeniden yapılandırabiliriz. Bu dönem daha fazla sabır, sebat ve beceri geliştirerek hedeflerinize doğru istikrarlı bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Bir süredir bekleyen sağlık tedavilerinize başlayabilirsiniz. Yeni bir beslenme düzeni ve spor programı oluşturabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, romantik duygular, keyifli etkinlikler ve maddi istekleriniz artıyor. Hedeflerinize ulaşmak için hiçbir şeyi şansa bırakmamakta kararlılık gösterebilirsiniz. Bazı romantik ilişkilerde hayal kırıklıkları artarken, bazılarınız yaşça büyük kimselere ilgi duyabilirler. Ebeveynlerin ise çocuklarına karşı sorumlulukları artabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ;(23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, eviniz ve aile bireylerinize karşı sorumluklarınız artabilir. Ev alım-satımı, tadilat, kira eşya değişimi gibi ev ve aile içi yapmak istediğiniz değişiklikleri bir sonuca bağlayabilirsiniz. Bu dönem hem aile bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.  Hem de evinizden çalışarak İdealinizi gerçekleştirecek kazançlı bir proje geliştirebilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, kendinizi daha mantıklı ve samimi ifade edebileceğiniz bir dönem. Dolayısıyla kişisel hedeflerinizi gerçekleştirme fırsatı elde edebilirsiniz. Size kazanç sağlayacak bir projenizi hayata geçirebilirsiniz. Kardeşler, komşular ve yakın çevre ilişkilerinizde anlaşmazlıklar, zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY;(22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, finansal güvenliğinizi ve kazançlarınızı daha iyi kontrol etmeniz gerekebilir. Maddi ve manevi hedeflerinize odaklanmak ve onlara ulaşmak için yeteneklerinizden faydalanabilirsiniz. Emlak, miras, alacak-verecek gibi konulardan elinize para geçebilir veya zorunlu harcamalarınız bütçenizi zorlayabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK;(22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, daha rekabetçi ve üretken olacağınız bir dönem. Dolayısıyla, arzu, istek ve hedeflerinize hizmet etmek isteyebilirsiniz. Profesyonel yaşamınızda finansal bir fırsatı elde edebilirsinizKendinizi geliştirebileceğiniz bazı yöntemler keşfedebilirsiniz. İmajınızı yenileyebilir, ailenizle birlikte keyifli bir seyahate çıkabilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, manevi bir inzivaya çekilmeye ciddi bir ilgi duyacağınız bir dönem. Böylelikle, yaşamınıza ilişkin

doğru kararlar vermek, doğru seçimler yapmak için deneyimleriniz ve altıncı hissinize güvenerek hareket edebilirsiniz. Eski değerleri kırmak ve alışkanlıklarınızı değiştirerek daha geniş bir vizyon açılımı sağlayabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, enerjinizi kontrol etmeyi ve görevlerinizi yerine getirirken yeterli konsatrasyon ve azim göstermeyi başarabilirsiniz.  Grup etkinlikleri, davetler, organizasyonlar aracılığıyla etkileyici karşılaşmalar ve tanışmalar ile çevreniz genişlerken, diğer taraftan dost ve arkadaş alanınızı yeniden tanımlamamız gerekebilir.