AKREP BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

 

 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü Saat 07.14 de Akrep burcundaki 25 derece Ay ve Boğa burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay ve Tam Ay tutulması meydana geliyor.

 Akrep burcundaki Tam ay tutulması Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika, Avrupa’dan izlenecek. Ülkemizden izlenemeyecek. 

 Akrep-Boğa ekseninde gerçekleşecek olan tutulma yılın önemli etkisi, sabit burçların Boğa, Aslan, Akrep ve Kovalar tarafından hissedilecek olmasıdır.

Ve  Astroloji açısından Bu tutulma günü yılın en gergin dönemlerinden biri olacak. Akrep’teki Ay tutulması ve diğer tutulma günlerinde olumsuz duygular yaşanacağından, mümkün olduğunca sosyal yaşamınızı sınırlandırmak en iyisidir.  Meslektaşlar, patronlar, akrabalar, arkadaşlarla anlaşmazlıklar ve kavgalar yaşamak mümkün olabilir.

Toplumsal   çatışmalar, patlamalarla ilgili tehlikeler, saldırganlıklar önemli ölçüde artabilir. Genel olarak, bu günü aklınızda tutmaya çalışın. Gerginlik ve çatışmaların muhtemel olduğu yerlerden ve kişilerden uzak durmakta fayda var.

Tutulma horoskopunda İkizler burcu yükseliyor. Tutulma yöneticileri Plüton ve Neptün kavuşumdaki Mars Uyumlu görünüm oluştururken, Ay ve Güneş’e Satürn(T) kare yapıyor.

Bu dönemde sorumluluklarınız duygusal olarak ağır olabilir. Aile ilişkilerinde soğukluk, finansal kısıtlamalar ve mesleki hedeflerinize müdahale olabilir. Enerjiniz düşük ve geleceğiniz hakkında karamsar, alaycı ve depresif hissedebilirsiniz.  Dolayısıyla bu dönem duygularınızı alçakgönüllülük, sabır, rutin ve başkalarına karşı nezaketle disipline etmelisiniz sevgili dostlar.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, maddi güç ve daha fazla özgüven elde etmek için yeni yollar ve yeni olanaklar geliştirebilirsiniz. Nafaka, tazminat yada miras meselelerinizi kapsayan alanlarda maddi kazançlar yada kayıplar oluşabilir. Cinsel enerjiniz ve kişisel manyetizmanızın yükseldiği bu dönem, aşk-nefret gibi duyguları deneyimleye bilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, eşiniz, ortağınız yada partnerinizle yaşamınızın seyrini değiştirecek önemli adımlar atabilirsiniz. Ciddi beraberlikler evlilikle noktalanabilir yada sorunlu ilişkilerde kopuşlar yaşayabilirsiniz. Kariyer, iş ve statünüzü ilgilendiren konularda önemli anlaşmalar, sözleşmeler ve seyahatler gündeme gelebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, günlük rutinleriniz, iş ve hizmet hayatınızda size vakit kazandıracak, iş yükünüzü hafifletecek olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Ruhunuzu ve bedeninizi rahatlatacak yeni bir diyet ve spor programına başlayabilir yada daha önceden ihmal ettiğiniz tedavi gerektiren sağlık mesellerinize yoğunlaşabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, aşk, flört ve romantik ilişkilerinizde arzu, istek ve beklentilerinizi karşılamak için harekete geçebilirsiniz. Çocuklarınızın hayalleri ve umutlarıyla ilgili isteklerine destek vererek onların amaçlarına ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Yaratıcı uğraşlarınıza harcayacağınız enerji yaşamınızı daha keyifli hale getirebilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, aileniz

ve evinizle ilgili hedeflerinize hızlı bir şekilde yoğunlaşabilirsiniz. Aile bireylerinizin acil ihtiyaçlarına yoğunlaşabilir, somut eylemlerle onlara takdir ve sevginizi gösterebilirsiniz. Geçmiş deneyimlerinizden yola çıkarak hayatınızda değişim yaratacak güncel bir sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, sözleşmeler, muhasebe konuları, yasal konuların işlemleri, mektuplar ve yazışmalarla ilgili yoğun bir tempo içine girebilirsiniz. Kamusal ve şahsi beklentide olduğunuz pek çok meselelerinizi neticelendirebilir. Hedeflerinize ulaşmak, somut adımlar atmak için planlarınızda olan kısa yolculuklara çıkabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, gelir durumunuzu, maddi kaynaklarınızı yönetmek, yaratıcı projeler üretmek için güçlü bir arzu duyabilirsiniz. İş ve mesleki konularda alacağınız sorumlulukları gelir artışına çevirecek fırsatlara dönüştürebilirsiniz. Özel yaşamınızla alakalı fikirlerinizi yeniden inşa edip ve güçlendireceğiniz koşullar oluşabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler,hayatınızın ne yöne gittiğini daha net bir şekilde analiz etme fırsatı bulabilirsiniz. Geçmişte kalan kişisel ve çevresel seçimlerinizden çıkaracağınız dersler geleceğinizi şekillendirecek açılımlar getirebilir. Yeni bir fikirden, yeni bir plandan veya yeni bir projeden ilham alabilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, hayatınızın değişim gerektiren yönüne odaklanabilirsiniz. Şimdiye kadar tolerans gösterdiğiniz ve iyi niyetli davranıp da karşılığında sizi sınırlayan ve zorluklar oluşturan tüm geçmiş konuları mercek altına alabilirsiniz. Dolunay enerjisiyle duygusal ve ruhsal yorgunluklarınızdan arınarak kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, yaşam enerjinizin artıyor. Hedefleriniz, hayalleriniz ve isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal alanlarda topluma yönelik hizmet ve projelerde ortak çalışmalara zaman ve enerjinizi harcayabilirsiniz. Edineceğiniz yeni bir bilgi veya kuracağınız bir iletişim sayesinde geleceğinizi şekillendirecek bir plan yapabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, beklentide olduğunuz kariyer alanınızdaki hedeflediğinizde yükseliş gerçekleşebilir. Kişisel tanınırlık, kamusal itibarınız artabilir. Otorite figürlerinizle daha fazla ilgilenebilir, sıcak ve olumlu iletişimler kurabilirsiniz. İş-özel yaşamınızda dengeli bir program oluşturarak, partnerinize ilişkinizi dikkate aldığınızı gösterebilirsiniz

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, maddesel ve manevi dünyanızın gerçek amacını bulmak ve öğrenmek için yabancı kültür ve ülkelere yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Edineceğiniz deneyimler sayesinde yaşamınızda bazı şeylerden taviz vermek zorunda kalabilirsiniz. Hukuksal ve eğitim alanlarındaki meseleleriniz dolunay enerjisiyle sonuçlanabilir.