10 Mayıs 2022 tarihi itibari ile Mars gününden merhaba. Ay saat 01.54 Aslan burcundaki yolculuğunu sonlandırarak Başak burcunun evine giriş yapıyor. Gündelik yaşantımız, organizasyonlar ve çalışma ortamlarımızla ilgili düzenlemelerle yaklaşık iki gün boyunca daha çok meşgul olabiliriz. Sağlığımızla meşgul olabiliriz. Hijyen ve diyet konularında araştırmalar yapabilir yeni uygulamalardan faydalanmak isteyebiliriz. 

Günün ilk yarısı Ay-Merkür karesi etkili oluyor. İş yada ev ortamımızda olayların hızı artabilir. Rutinimizin dışına çıkıp farklı ortamlarda bulunmak, farklı olmak ve zorlayıcı işlerle uğraşmak zorunda kalabiliriz.

İletişim ve ulaşımda sıkıntılı durumlarla karşılaşabiliriz. Uğraş vermemiz gereken işlerimizde gecikmeler ve kısıtlamalar canımızı sıkabilir. Sohbet ortamlarında, önemli konuşmalarda yanlış anlamak yada anlaşılmak gibi uyumsuzluklara maruz kalabiliriz. Bu zaman içinde kaygı uyandırıcı haberler almamızda mümkün. Dolayısıyla, olayları büyütmemek, esnek olmak ve kelimeleri seçerek konuşmak önemli olacak.

Ve Merkür 10 Mayıs–3 Haziran tarihlerli arasında Boğa burcunda Geriye doğru hareket ediyor. Merkür geri giderken Konuşmadan önce düşünülmesi gereken dönemlerdir. Çünkü söylenenler yanlış anlaşılabilir. Yanlışlıkla söylenen bir kelime bile insanlar tarafından tamamen farklı bir şekilde anlaşılabilir. Aldatmamak ve dedikodu yapmamak ve küfür etmemek de çok önemlidir. Zira enerji israfı olacaktır. Bilgi için bir açgözlülük olabilir ve bilgileri paylaşmak istemeyebilirsiniz. Ancak bunun üstesinden gelmek önemlidir. Bir kişi bilgi paylaşmazsa, kendisine yenisi gelmeyebilir. Başlanan işi tamamlamanız, iç gözlem yapmanız, eski arkadaşlarla görüşmeleriniz bu dönemde artabilir. Bir şeye başlamak, anlaşmalar yapmak, pahalı alımlar yapmak (özellikle ekipman veya araçlar), iş değiştirmek, evlenmek, tedaviye başlamak, eğitime başlamak, testler yaptırmak veya önemli kararlar almak için uygun bir zaman değildir. Çok fazla zihinsel stres olabilir.  Bu dönemde mizah kullanmak, tüm olumsuz anlardan kaçınmanın en iyi yoludur. 

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım

Sevgiler.