BOĞA BURCUNDA PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI

30 Nisan 2022, Cumartesi günü Saat 23.28 de Boğa burcunda Ay Güneş ile 10 derecede kavuşacak Yeniay ve parçalı Güneş tutulması meydana gelecek.

Ülkemizden izlenemeyecek olan tutulma Antarktika, Güney Amerika ve Pasifik den görülebilecek. 

Tutulmalar her zaman hayatımızın yönünü, akışını değiştiren çok güçlü enerjilerdir

Tutulma kişisel horoskoplarınızda hangi ev alanlarında gerçekleşiyorsa olumlu yada olumsuz yaşamımızı değiştirecek deneyimler yaşamamız mümkün olabilir.

Boğa, Akrep, Kova ve Aslan  burçlarının yanı sıra horoskopunda Boğa burcunda 9–10–11-12-13 derecede önemli noktaları veya gezegenleri olanları da etkileyecektir.

Güneş tutulması yeni bir aydır. Yeni bir ay döngüsünün başlangıcıdır. Karmik düğümler nedeniyle üzerimizde daha güçlü ve kalıcı bir etkisi de vardır. Güneş tutulması bir yaşam döngüsünü kapatır ve yenisini açar.  ⠀
Tutulmalarla ilgili en önemli şey onların özünü anlamaktır. Tutulmalar, hayatımızda bir şeyi değiştirme fırsatının olduğu zamanlardır. Tutulma, geçmiş seçimlerimizin sonucunu gösterir ve yeni bir ders için olanaklar sunar.

Boğa burcundaki Güneş tutulması 2022 yılının ilk tutulmasıdır. Boğa burcundaki tutulma kişisel finans, değerler, mülkiyet, fiziksel ve maddi kaynaklar, kişisel mülkiyet, benlik saygısı, güvenlik ve güvenlik arzusu, değişime direnç ve rahatlık ile ilgili konulara değinecektir. Bu tutulma, tüm bu konularla ilgili olarak yeni başlangıçlara elverişli olacaktır.

Tutulma horoskopunda Yay burcu yükseliyor. Yöneticisi Jüpiter, tutulma yöneticisi Venüs ve Neptün ile kavuşum halinde, Düğümlere uyumlu bakış açısı oluşturuyor.

Ay ve güneş yakın derecelerde Uranüs ile kavuşurken Marstan uyumlu görünüm oluşturuyor.

Bu Tutulma Para, mülk ve ortaklıklarla olan ilişkimizi ve yeniden değerlendirmemiz gerektiğini hatırlatıyor. Bir çıkmazı kırmak, yenilik yapmak veya yeni yöntemler keşfetmek için bizleri motive edecek. Çevremizdeki dünyaya yaklaşmanın yeni ve benzersiz yollarına çekilebiliriz. Ayrıca ilerleme adına, bunu yapmak kolay olmasa da duygusal yüklerden kurtulmaya kararlı olabiliriz sevgili dostlar.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, finansal konular ve gelirlerinizle alakalı imkân ve olanaklarınızı geliştirebilirsiniz. İş planlarınızı ve finansal hedeflerinizi cesaret ve kararlılıkla gerçekleştirebilirsiniz. Belli bir tembelliğe, zevklere ve fiziksel rahatlığa eğiliminiz artabilir. Harcamalarınızda limitinizi aşmamaya ve meblağı yüksek borçlanmalardan kaçınmaya çalışmalısınız.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, yaşamınıza yakından bakarak öncelik ve isteklerinizi yeniden belirleyebilirsiniz. Sosyal yeni bir çevreye girerek yada, sanatsal bir yönünüzü keşfederek kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz. Duygusal yeni bir aşka başlamak, kişisel görünümünüzü değiştirmek veya gelir artışları gibi fırsatlar elde edebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, barış ve huzur arayışı içinde kasıtlı olarak inzivaya çekilebilirsiniz. Yaşamınızda sizi sınırlayan düşünceler ve kişileri geride bırakarak özgürleşebilirsiniz. Bu dönem hayırseverliğinizi ve yardımlarınızı gizli tutmaya özen gösterebilirsiniz. Sezgileriniz ve hayal gücünüz sayesinde gizli bir yeteneğiniz açığa çıkabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, kolektif çalışmalar, eğlenceli organizasyonlar önemli hale geliyor. Uzun zamandır hayal ettiğiniz bir projeyi uygulamak için harekete geçebilirsiniz. Bu dönem gireceğiniz ortamlarda yeni bir yaşam vizyonu olan insanlarla bağ kurabilirsiniz. Romantik ve mali konularda beklenmedik fırsatlar elde edebilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) ) Sevgili Aslanlar, meslek, kariyer hayatınız ve toplum içindeki pozisyonunuza dair değişimler meydana gelebilir. Kendinizi yetkili ve etkin kılmak, hakkınız olanı almak ve bazı belirsizlikleri ortadan kaldırmak imkânı bulabilirsiniz. Özel hayatınıza ilişkin düzene sokamadığınız size sıkıntı çektiren durumları sona erdirebilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, vizyonunuzu geliştirmek başka kültürlere açılabilirsiniz. Yeni bir işe, projeye yada eğitime başlayabilirsiniz. Bekârlar bu dönem yabancı kökenli ilginizi çeken birisiyle duygusal birlikteliğe adım atabilir yada evlenerek yurt dışına taşınabilirler. Özel veya iş planlarınızı değiştirmenize neden olacak haberler alabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, ani para çıkışları ve gelirleri söz konusu olabilir. Ortaklı bir işe girişmek adına, kredi başvurusunda bulunabilir veya umut bağladığınız birinden finansal destek alabilirsiniz. Maddi değeri olan bir şey elinize geçebilir veya miras kalabilir. Eşiniz yada ortağınız ile sizi zorlayan durumları geride bırakabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, yeniliğe açık etkilerdesiniz. Bazılarınız güç savaşları içinde sürdürmeye çalıştıkları evlilik veya iş ortaklıklarını özgür iradeleriyle bitebilir. Bekârlar tutkulu birlikteliklere kalplerini açabilirler. İş veya sosyal yaşamanızı değiştirecek yeni bir teklifle karşılaşabilirsiniz. Hayatınıza anlam katan bir planın biçimlenmesini sağlayabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, ruhunuzu ve yaşam planınızı besleyecek faaliyetlere ihtiyaç duyabilirsiniz. İş sorunlarınıza yeni çözüm üretebilir,  başkalarına yardımcı olacak yeni teknikler geliştirebilirsiniz. Belli bir disiplin ile zorlu bir çabanızı veya amacınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirisiniz. Bu dönem Sağlık sorunlarınızı ihmal etmemeye özen göstermelisiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, eğlenceli ve heyecan verici gelişmelere açık olacaksınız. Duygusal ilişkilerde önemli kararlar alabileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yaratıcı uğraşlarınız adına sezgi ve ilham yeteneğinizi kullanabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarınıza, sevdiklerinize maddi ve manevi desteklerinizi çoğaltabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, eviniz evinizin düzeni ve aile üyeleriniz ile ilişkilerinizde hareketli günler yaşayabilirsiniz. Taşınma, alım-satım, miras veya vergi meseleleri gündeme gelebilir. Aile üyeleriniz ile bir takım konulara dair yeni fikirler geliştirebilirsiniz. İkili ilişkilerinizdeki bazı beklenmeyen olaylar sizi doğru yola ve kararlara yönlendirebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, bekleyen ve bir türlü yoluna koyamadığınız planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Kardeşleriniz, yakın çevreniz veya komşularınızla alakalı karmaşık durumları halledebilirsiniz. Eğitim yada iş yaşamınızda parlak ilerlemeler kaydedebilirsiniz. moral ve motivasyon yükseltici geziler veya sosyal ve eğlenceli etkinliklere katılabilirsiniz.