2022 YILININ ANA ETKİLERİ -2-

2022 GEZEGENLERİN RETRO (GERİYE DOĞRU) HAREKET TARİHLERİ

Merkür,14 Ocak–4 Şubat tarihlerli arasında Oğlak burcunda,

10 Mayıs–3 Haziran tarihlerli arasında Boğa burcunda,

10 Eylül -2 Ekim tarihlerli arasında Başak burcunda gerileyecek.

Merkür geri giderken Konuşmadan önce düşünülmesi gereken dönemlerdir. Çünkü söylenenler yanlış anlaşılabilir. Yanlışlıkla söylenen bir kelime bile insanlar tarafından tamamen farklı bir şekilde anlaşılabilir. Aldatmamak ve dedikodu yapmamak ve küfür etmemek de çok önemlidir. Zira enerji israfı olacaktır. Bilgi için bir açgözlülük olabilir ve bilgileri paylaşmak istemeyebilirsiniz. Ancak bunun üstesinden gelmek önemlidir. Bir kişi bilgi paylaşmazsa, kendisine yenisi gelmeyebilir. Başlanan işi tamamlamanız, iç gözlem yapmanız, eski arkadaşlarla görüşmeleriniz bu dönemde artabilir. Bir şeye başlamak, anlaşmalar yapmak, pahalı alımlar yapmak (özellikle ekipman veya araçlar), iş değiştirmek, evlenmek, tedaviye başlamak, eğitime başlamak, testler yaptırmak veya önemli kararlar almak için uygun bir zaman değildir. Çok fazla zihinsel stres olabilir.  Bu dönemde mizah kullanmak, tüm olumsuz anlardan kaçınmanın en iyi yoludur. 

VENÜS RX 19 ARALIK 2021 -29 OCAK 2022 TARİHLERİ ARASINDA OĞLAKBURCUNDA GERİLİYOR.

Venüs geri giderken, İlişkileri analiz etmeniz, başarısız ve sizi tüketen ilişkileri bitirmeniz, borçları geri ödemeniz, evde işleri düzene koymanız ve yaratıcı olmak açısından iyidir.

Yeni bir ilişkiye başlamak, , evlenmek, yaratıcı işler yapmak, bir iş kurmak, ödünç almak veya ödünç vermek, bir güzellik uzmanını ziyaret etmekten kaçınmalısınız. Bağımlılıklardan kurtulmak (maddi şeylere, çalışmak, tatlılara, bir partnere), görünüşünüze fazla takılmamak da önemlidir. Farklı insanlara aşırı sevecen olmaktan da kaçının. Yaratıcılık alanında bir atılım yapabilirsiniz. Enerjiyi bu yöne kanalize etmek veya sevginizi özgün bir şekilde göstermek çok iyidir.

MARS 30 EKİM 2022–13 OCAK 2023 TARİHLERİ ARASINDA İKİZLER BURCUNDA GERİLİYOR.

Mars geri giderken, güçte bir düşüş, enerji seviyesinde bir düşüş veya enerji kendini patlamalarla gösterebilir. Bu enerji, doğru bir şekilde kullanılmazsa, belirlenen hedefleri çözmek için bile yeterli olmayacaktır. Bu süre zarfında silah, teçhizat, çeşitli mekanizma ve araçlarla çalışırken dikkatli olmalısınız. Bozulmalar ve aksaklıklar meydana gelebilir..Bu dönemde öfke ve kızgınlıktan kurtulmak, enerjiyi daha faydalı kullanmak için spora ya da belirli bir göreve toplumun iyiliği için yönlendirmek çok önemlidir.

JÜPİTER 29 TEMMUZ–24 KASIM TARİHLERİ ARASINDA KOÇ BURCUNDAN, BALIK BURCUNA GERİLİYOR.

Jüpiter geri giderken kişisel ve eğitim gelişim çok önemlidir. Dünya görüşünü yeniden gözden geçirmeniz, hayatınızı analiz etmeniz, kendiniz üzerinde çalışmanız, yanlış taraftaysanız o yoldan çıkmanız, diğer insanları eleştirmemeniz, kendinizi en zeki olarak görmemeniz, her insanın kendi deneyimine, kendi konumuna ve kendi görüşüne sahip olduğunu anlamanız gereken bir dönemdir. Zira herkesin yaşamı sizinkinden farklıdır. Bu dönemde saygı duymak çok önemlidir. Bu dönem kimseyi kınamamak, öğretmenlere saygı duymak İmkânınız ölçüsünde hayır işlemek akıllıcadır. Ve bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmak en iyisidir.

SATÜRN 5 HAZİRAN–23 EKİM TARHLERİ ARASINDA KOVA BURCUNDA GERİLİYOR.

Satürn geri giderken, hataları düzeltmeniz, kişisel sınırları belirlemeniz, durumları analiz etmeniz, hayır işleri yapmanız, sevdiklerinize yardım etmeniz ve içsel değerler oluşturmanız için çok ideal zamandır. Tartışmalar ve yasal işlemler yapmaktan kaçınmalısınız. Umutsuzluk, korku ve gerginlikten kurtulmak gerekir. Tembellik ve aşırı işkoliklik arasında temel almayı, dengelemeyi ve uyum bulmayı öğrenmek önemlidir. Bir şeyi Doğru yapmak birden fazla denemeniz gerekebilir.

Yılın yarısını kapsayan jenerasyon gezegenlerin gerileme tarihlerine gelince, 

URANÜS  2 kez geri hareket ediyor.19 Ağustos 2021'den 18 Ocak 2022 tarihleri arasında Boğa burcunda ve 24 Ağustos 2022 – 1 Ocak 2023 Boğa burcunda gerileyecek.

NEPTÜN,  - 28 Haziran - 4 Aralık Balık burcunda gerileyecek.

PLÜTON,  29 Nisan - 8 Ekim Oğlak burcunda gerileyecek.

2022'Yİ NUMEROLOJİ AÇISINDAN ELE ALIRSAK,

2022 yılı altıdır (2+0+2+ 2=6).6 sayısı Venüs’ün himayesindedir. 

6 Sayısı:
-Finansal işlemler, gelir ve giderlerle güçlü bir şekilde ilişkilidir.
-2022, genel olarak para kazanmaya ve finansmana odaklanmak isteyen herkes için karlı ve başarılı bir yıl olacağa benziyor.
-Beklenmedik fonları ve hediyeleri bile dikkatli bir şekilde ele almanız önerilir - tüm fazla gelirler geleceğe ayrılmalıdır.
-İlişkiler alanı daha basit ve net hale gelecek ve her insanın kişisel hayatı gelişmeye başlayacaktır.

-Beklenmedik bir şekilde elde edeceğiniz finans ve hediyelerle bile dikkatli bir şekilde ele alınmalı, tüm gelir fazlası gelecek için ayrılmalıdır.

-İlişki konularına gelinse daha kolay ve net bir hale gelecek.Ve her bireyin kişisel hayatı iyileşmeye başlayacaktır.

Üç ikili ise,
2022'de 3 kez 2 sayısı ile karşılaşıyoruz. Bu sıralama, numerolojide bir uyarı olarak kabul edilen 2 sayısının önemini göstermektedir.
İkililiklerin yaşandığı zorluklardan kaçının ve zayıflıklarına boyun eğmeyin. 

-İki, biraz pasiflik ve esneklik ile karakterize edilir. Etkisi altında, kişi mutluluğu için savaşmaya çalışmadan akışla hareket etmeyi tercih eder.
-İki sayısı üç kez gerçekleştiği için şüphesiz inisiyatif ve kararlılığın önemini vurgular.
-Ayrıca 2 sayısı hem düşüncede hem de eylemde dürüst ve doğrudan olma ihtiyacına işaret eder.
-2022'de gerçek duygularınızı göstermek ve kendi duygularınızı bastırmaya çalışmamak önemlidir.

2022 Yılının astrolojik sembolü VENÜS dişil prensibin bir sembolüdür.⠀

-2022 Yılı herhangi bir konuda yaratıcılık için elverişlidir. Fikirlerimiz, niyetlerimiz, ruhun ilhamı, fiziksel düzeyde çok hızlı bir şekilde somutlaşacaktır.

-2022 Yılı hamile kalmak, çocukların doğumu için uygundur. 

Venüs güzelliğin ve rahatlığın simgesidir. Evinize, evdeki uyuma, güzellik ve düzene, evinizin tasarımına ve iç mekânına dikkat etmenizde de fayda var.
Kalplerimizde ne kadar sevgi ve saf düşünceler olursa, çevremizdeki dünya o kadar rahat olur sevgili dostlar...

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım sevgiler.