Başarılı sezon geçirdiler

Basketbol Yerel Liglerinde Eskişehir Elit Basketbol fırtınası esti. Geride kalan sezonda Elit Basketbol Akademi yaş gruplarında büyük başarıya imza attılar. Elit Basketbol Akademi U 10 ve U 11 kızlar kategorisinde şampiyon oldu. 

Kupalara ambargo koydular

U 12 kızlar kategorisinde lige Yeniyol adına katılan ekip küçük yaş grubunda olmasına rağmen ikincilik kupasını aldı. U 11 erkeklerde üçüncü olan Elit Basketbol Akademi, U 12’lerde ise dördüncülüğü elde etti. Alınan bu başarının ardında tecrübeli Antrenör kadrosu da büyük rol oynadı.

Antrenör kadrosu faktörü

 U 10 kız yaş kategorisinde Emirhan Devlez ve Tuğçe Akdeniz, U 11 ve U 12 kız yaş kategorisinde Ufuk Varnalı ve Tuğçe Akdeniz, U 11 ve U 12 yaş kategorisinde Adem Yürük ve Emirhan Devlez elde edilen şampiyonluklarda büyük pay sahibi oldular. 

Alt yapıya da önem veriyorlar

Antrenör Ufuk Varnalı, “Sportif başarının yanı sıra alt yapıya da önem verdiklerini, başarılı basketbolcular çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Öte yandan önümüzdeki haftadan itibaren Elit Basketbol Akademi Kulübünde yaz okulu çalışmalarının başlayacağı belirtildi. 
 

Editör: Milli İrade