ZORLU MARATON

Ligde şampiyonluğu hedefleyen ve kalan 6 maçı da kazanmak isteyen Eskişehirspor bu hafta sonu çok zorlu bir deplasmana gidecek. Siyah Kırmızılılar için oldukça zorlu geçecek olan karşılaşmada rakip Alaplı Belediye olacak. Eskişehirspor bu mücadeleden puan kaybı yaşamadan şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşması gerekiyor.

KARNE KÖTÜ

Hafta sonu deplasmanda Alaplı Belediye’ye konuk olacak Siyah Kırmızılılarda geride kalan 20 haftada deplasman karnesi kötü durumda. Şimşekler çıktığı 10 deplasman karşılaşmasında 6 galibiyet alırken, 2 maçı kaybetti, 2 maçtan ise beraberlikle ayrıldı. Es Es deplasmanda 20 puan toplarken, 10 puan kaybetti.

İÇ SAHADA İYİLER

Deplasman karnesi kötü olan Eskişehirspor iç saha karnesi iyi olan Alaplı Belediyespor’a konuk olacak. Es Es’in güçlü rakibi evinde çıktığı 10 karşılaşmada 6 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet alırken, sahasında kolay kolay maç kaybetmiyor. Alaplı iç sahada 21 puan alırken, 9 puan kaybetti.

HATAYA YER YOK

Şampiyonluğa ulaşmak için kalan haftalarda engelleri tek tek aşmak isteyen Eskişehirspor’un hata lüksü bulunmuyor. Yaşanacak bir puan kaybı daha camianın tüm hayallerini yıkacak. Es Es Alaplı seferinden mutlu ayrılarak hedefine bir adım daha yaklaşmanın planlarını yapıyor.

KAYBETMEDİLER

Ligde ilk yarıda Eskişehir’de oynanan karşılaşmada Şimşekler rakibini 1-0 mağlup etmişti. Alaplı Belediye bu karşılaşmadan sonra çıktığı 12 karşılaşmada yenilgi yüzü görmezken, Eskişehirspor rakibini yendikten sonra çıktı 12 karşılaşmada 7 galibiyet, 3 mağlubiyet, 2 beraberlik aldı.