Demokratik Sol Parti İl Başkanı Salih Güven, ‘‘ DSP Kurucusu Kuramcısı Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 15. yılında anıyoruz’’ dedi.

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Salih Güven, ‘‘ DSP Kurucusu Kuramcısı Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 15. yılında anıyoruz’’ dedi.

Beykent Üniversitesi 12 Öğretim Görevlisi alıyor Beykent Üniversitesi 12 Öğretim Görevlisi alıyor

Güven, DSP Kurucusu Kuramcısı Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 15. yılında bir mesaj yayınladı. Başkan Güven mesajında, “Türkiye’nin 5 Kasım 2021 tarihi Karaoğlan’ı, emekçilerin babası, Kıbrıslı soydaşlarımızın kurtarıcısı, demokrasimizin ve laikliğin yılmaz savunucusu,  kurucumuz ve kuramcımız, Başbakanımız, Büyük devlet adamı Bülent Ecevit’in aramızdan ayrılışının 15. yıl dönümünde O’nu özlemle anıyoruz, anlıyoruz, arıyoruz. Nur içinde yatsın’’ ifadelerine yer verdi. Ecevit hakkında anlatmak istediklerine zaman, yazmak istediklerine kağıtlar yetmeyeceğini söyleyen Başkan Güven, ‘‘ ‘Laiklik Türkiye’nin ‘Aşil Topuğu’dur. Oradan vurulursa dağılır’ sözü Sayın Ecevit´in laikliğe verdiği önemi vurgularken, ‘İhtiyacımız olan inançlara saygılı bir laikliktir, laiklik dinsizlik demek değildir’ sözü ise din ve inanç özgürlüğüne olan saygısının net bir ifadesidir. Bugün 05 Kasım 2021´de aramızdan ayrılışının 15. yıldönümünde Genel Başkanımız ve Türk halkının Karaoğlan´ı Bülent Ecevit’i saygı ve rahmetle anıyoruz. Mekânı cennet, ruhu şad olsun’’ şeklinde konuştu.