AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Çifteler Devlet Hastanesi’ne yapılan önemli yatırımın tamamlandığı müjdesini paylaştı. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Prof. Dr. Günay, ‘’Geçen sene yaz aylarında bana, Çifteler Devlet Hastanemizin sorunu iletildi. Hastanemizin yoğun bakım ve strelizasyon ünitesinde, havalandırma ve hepafiltrasyon sistemlerinin olmaması ve fiziki şartların yetersizliği yüzünden hastanenin operasyon sayıları çok düşüktü. Enfeksiyon kontrol komitesinin aldığı karar ile ameliyathane ve sterilizasyon ünitelerindeki yetersizlik nedeni ile elektif operasyonlar bu hastanemizde yasaklanmıştı. İlçe, köyler ve çevre ilçeler de göz önünde bulundurulduğunda yaklaşık 30 bin kişiye hizmet veren bu hastanemiz için eksiklerin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunarak, talepleri ilgililere ilettik ve takibini gerçekleştirdik.’’ Şeklinde konuştu.

Geleceğin mühendisleri model uçaklarla kendilerini geliştiriyor (VİDEO HABER) Geleceğin mühendisleri model uçaklarla kendilerini geliştiriyor (VİDEO HABER)

 

İLÇELERİMİZDE SAĞLIK ALTYAPISI GELİŞİYOR

Ameliyatların steril bir şekilde yapılmasına olanak tanıyacak şekilde gerekli inşaatın tamamlandığının ve en kısa zamanda kullanıma açılacağının müjdesini veren Günay, ‘’Talep bize iletildiğinde söz konusu ödenek için Sağlık Bakanlığımız ile irtibata geçerek konuyu kendilerine ilettim. Gerekli araştırma ve altyapı çalışmasının tamamlanmasının ardından ihaleye çıkılarak, hemşerilerimiz için en yüksek standartlarda steril hastane ortamı sağlanmış ve çalışma tamamlanmıştır. Pandemi ile birlikte yerelde sağlık hizmetlerinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Çifteler ve periferine yüksek kalitede hizmet edecek olan hastanemiz hazır durumdadır. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bakan Yardımcımız Sayın Halil Eldemir’in şahsında tüm Sağlık Bakanlığı çalışanlarına teşekkür ediyorum. Talep bize iletildikten sonra henüz bir yıl dolmadan bu yatırımı ilçemize kazandırmaktan dolayı oldukça mutluyuz. İlçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diler, hemşerilerime sağlıklı günler temenni ederim’’ şeklinde açıklamada bulundu.