Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı Seyitgazi ilçe başkanları tarafından Seyitgazi-Afyon yolu için başlatılan imza kampanyasına İnşaat Mühendisleri Odası da destek verdi.

Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı Seyitgazi ilçe başkanları tarafından Seyitgazi-Afyon yolu için başlatılan imza kampanyasına İnşaat Mühendisleri Odası da destek verdi.

‘Ölüm yolu’ olarak adlandırılan Seyitgazi-Afyon yolunda buluşan İMO üyeleri basın açıklaması gerçekleştirdi. İMO Şube Başkanı Orkun Kılıç, “Ne yazık ki yol tutuşunun çok düşük seviyede olduğu, bölünmüş olmayan bu yol, seçim dönemlerinde siyasiler tarafından birçok kez vaat konusu olmuş, fakat yıllardır iyileştirme yapılmamıştır” şeklinde konuştu.
 

Şehrin milletvekillerine seslenen Kılıç, “Seyitgazi yolu, Alpu yolu ve çevre yolunun bu içler acısı durumunu Eskişehir Valisi’ne yaptığımız ziyarette iletmiştik. Bugün tekrar Eskişehirlilerin oylarıyla seçilmiş tüm milletvekillerine, konuyla ilgili kamu kurumlarına sesleniyoruz” dedi. “Seyitgazi yolunda bir can kaybına daha tahammülümüz yok” diyerek tepki gösteren Kılıç şu şekilde konuştu:

ETİM’i Bakan Varank açacak ETİM’i Bakan Varank açacak

“Seyitgazi yolunu bir an önce bölünmüş yol yaparak iyileştirin! Vatandaşlarımızın can güvenliği için lütfen vaatlerinizi yerine getirin! Bu sorun siyaset üstü bir meseledir ve insan hayatının siyaseti olamaz! Bu konunun takipçisi olacağımızı ve verilen sözler yerine getirilene kadar bu konuyu gündemde tutacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Bu yolun sonunun ölüme değil, hayata çıkmasını istiyoruz.”

Konuyla ilgili Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe de değerlendirmelerde bulundu. Tepe, “Biz özellikle son dönemlerde bu yolda ölümlü ve yaralanmalı çok fazla kaza olduğu için daha çok bu konuyla ilgili dikkat çekmek için imza kampanyası başlattık. Bu konunun olumlu sonuçlanması için sivil toplum örgütlerimize, siyasi parti yöneticilerine milletvekillerimize sorunu duyurmaya çalışıyoruz. Temennimiz 2022 yılıyla birlikte hem bu yolun yatırım planına alınması, hem de bir an önce yapılması” şeklinde konuştu.