8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel ünlü ressam Berna Türemen’in eserlerinden oluşan “Bitmez Tükenmez Kadın” adlı resim sergisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sanat Galerisi’nde açıldı.

  Düzenlenen açılışa Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal, Başkan Yılmaz Büyükerşen’in eşi Seyhan Büyükerşen, Eskişehir Sivil Sosyal Yaşam Derneği Başkanı Sevim Şahin, belediye bürokratları, sanatçılar, öğrenciler ve çok sayıda sanatsever katıldı. 

  Açılışta konuşan Başkan Vekili Hasan Ünal, birbirinden güzel eserlerden oluşan sergi için Berna Türemen’e teşekkür ederek herkesin bu özel sergiyi mutlaka görmesi gerektiğini belirtti. Eskişehir Sivil Sosyal Yaşam Derneği Başkanı Sevim Şahin ise Cumhuriyet’in 100. yılı anısına Berna Türemen’e “Vefa Ödülü” takdim etti. Berna Türemen de yaptığı konuşmada, “Eskişehir’e vefa ve gönül borcumuz bitmez. Sayın Yılmaz Büyükerşen ile 1980’li yıllardan beri tanışmamızla bu vefa hiç bitmemiştir. Seyhan Hanım da burada. Çok teşekkür ederim.” dedi.

   Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Sanatseverler bu özel sergiyi 31 Mart tarihine kadar gezebilecekler.