Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, mahallelerde gerçekleştirilen “buluşma etkinlikleri” ile vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, mahallelerde gerçekleştirilen “buluşma etkinlikleri” ile vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Poşeti koklayıp grafitiye yumruk savurdu (VİDEO HABER) Poşeti koklayıp grafitiye yumruk savurdu (VİDEO HABER)

Başkan Kurt, 71 Evler ve Emek Mahallesinin ardından, son olarak Gündoğdu Mahallesi’nde hemşehrileriyle buluştu. Hemşehrilerinin istek ve taleplerini ilk ağızdan dinleyen Başkan Kurt, bu istek ve talepleri ilgili müdürlere iletti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Daha önce 71 Evler ve Emek Mahallelerinde hemşehrileriyle buluşan Başkan Kurt’un son adresi Gündoğdu Mahallesi oldu. Odunpazarı Belediyesi’nin hayata geçirdiği son halk merkezlerinden olan Gündoğdu Halk Merkezi’nde hemşehrileriyle buluşan Başkan Kurt’a CHP İl Başkanı Recep Taşel, Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Emre Genç, meclis üyeleri, birim müdürleri ve Gündoğdu Mahallesi Muhtarı Sevgi Doğan eşlik etti.

Hemşehrilerinin istek ve taleplerini dinleyen Başkan Kurt, bu istek ve talepleri ilgili müdürlere iletti.  Buluşmada yaptığı konuşmada Gündoğdu Mahallesi’nin imar sorununa da değinen Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediye Başkanı seçilmeden önce, 2012 yılında Gündoğdu Mahallesi’nin yarısı afet riskli alan ilan edildi. İmar, planlama ve kentleşme yetkisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na geçti. Ne yazık ki bu süreçte, Gündoğdu sakinlerinin hiçbirisi bu duruma itiraz etmedi. ‘Burası afet riskli alan olmaz, kendi imarımızı kendimiz yapalım’ demedi. Sadece bir kişi, arsası için dava açtı, açtığı davayı da kazandı, ama mahallenin genelini ilgilendiren bir dava olmadı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2012 yılından bugüne, sizin sorunlarınızla ilgilenmedi. Bu durumu tersine çevirmek için, Odunpazarı Belediye Başkanı seçildikten sonra toplantılar yaptık, fakat bu konuda destek göremedik. O dönemin muhtarı ve ileri gelenleri bize iş yaptırmamak üzere çalıştılar. ‘Yetkileri biz alalım, planlamayı biz yapalım’ talebimize hep karşı çıktılar.” dedi.