Gişelerde bulunmayan 16 Avrupa filmi, Kanatlı AVM Cinema Pink’te 16-22 Haziran tarihleri arasında izleyici ile buluşacak. Dramdan, komediye, belgeselden, maceraya kadar birebirinden farklı temalarda filmlerin ücretsiz biletleri, her gösterimin bir gün öncesinde sinema gişelerinden temin edilebilecek.

avrupa-filmleri-haftası-3

Eskişehir’den yolculuğa başlayacak Avrupa Filmleri Haftası etkinliği Trabzon, İzmir, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Mersin, Samsun’da da gerçekleştirilecek.

avrupa-filmleri-haftası-2

16 film halka açık ve ücretsiz

Avrupa sinemasının farklı kültürleri ve hikâyeleri konu aldığı filmlerin gösterimleri 16 Haziran Cuma Günü; Bulgaristan’dan “Sonsuz Bahçe” ve Fransa’dan “En Başarılı Prodüksiyon” ile başlayacak. 17 Haziran Cumartesi günü; İspanya’dan “Kız Öğrenciler”, Estonya’dan “Eczacı Melchior” ve Polonya’dan “Bir Daha Asla Kar Yağmayacak” gösterime sunulacak. 18 Haziran Pazar günü; Belçika’dan “Molenbeek’in Tanrıları”, İrlanda’dan “Amber’le Çıkmak”, İsveç’ten “Faili Meçhul” gösterime sunulurken, 19 Haziran Pazartesi günü; Hollanda’dan “Vahşi Amsterdam” ve Avusturya’dan “Oskar ve Lilli” beyaz perdeye yansıtılacak. 20 Haziran Salı günü; Malta’dan “Luzzu” Letonya’dan “Evlilik Hayatım” 21 Haziran Çarşamba günü; İtalya’dan “İyiyim” ve Finlandiya’dan “Aurora” isimli film gösterime sunulacak. 22 Haziran Perşembe; Litvanya’dan “Koşucu” ve Almanya’dan “Rabiye Kurnaz George W. Bush’a Karşı” filmi ile Avrupa Filmleri Haftası son bulacak. Avrupa Filmleri Haftası’nın Eskişehir gösterim planı ve filmler hakkında bilgi almak isteyenler https://www.etonet.org.tr/uploads/Avrupa_Filmleri_Haftasi.pdf adresinden tüm detaylara ulaşabilecek.

Editör: Milli İrade